Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-13, 00:52   #1
RAndyXxX
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 0
Default Ce masina sa aleg? Audi BMW VW

Buna! Doresc sa achizitionez peste 2 saptamani o masina second-hand . Inca sunt pe ganduri pentru ca aud vorbe si vorbe ba ca una nu e buna , ba ca alta e cea mai buna. Masina o folosesc in strainatate si tot aici o inmatriculez deci doua drumuri pe an catre Romania(iarna si vara). Ce masina imi sugerati sa achizitionez dintre : BMW 520d , Audi A6 2.0 TDI sau VW Passat 2.0 TDI ? Si de ce ? Anu sa fie intre 2005-2008,2009 maxim 140.000km. Va multumesc si astept parerile voastre!
RAndyXxX is offline   Reply With Quote
Old 19-05-13, 01:59   #2
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Ce masina sa aleg? Audi BMW VW

In opinia mea BMW (desi urasc aceasta marca).
Modelul respectiv consuma foarte putin....in schimb piesele sunt cam scumpe.
Are mai multe atuuri fata de celelalte 2....confort, motor, etc.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 21-05-13, 00:08   #3
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: Ce masina sa aleg? Audi BMW VW

Tot BMW as alege si eu pentru ca in comparatie cu celelalte 2 motorizari BMW-ul este pur si simplu mai bun. Lume se cam fereste de motoarele 2.0 TDI de la vag pentru ca sunt cam problematice.
vlad300 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -