Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-13, 14:20   #16
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Iar ai venit sa poluezi topicul cu aberatii ?

Renault a avut prima masina de 5 stele la NCAP, Renault a fost primul brand care a avut toate masinile din gama de 5 stele deci da, chiar sunt foarte sigure.

Povesti si basme gen ai vazut tu cel putin 10 care au dat in groapa si a sarit airbag-ul...nici macar rece nu ma lasa.

Nici macar nu stii cum este declansat un airbag si ce componente sunt acolo pentru a-ti asigura siguranta dar vii sa ne dai gogosi ca ai vazut tu X care nu stiu ce au patit cand de fapt daca s-ar intampla sa sara airbag-urile aiurea ar fi un caz extrem de izolat.

In fine nici nu mai continui, retine doar atat - NU MAI ABERA ! Iti mai spun o data - ai 0 cunostinte in domeniul auto, NU MAI DISCUTA PE TEMA ASTA ! Apuca-te de apicultura, de flotari sau ce ai studiat tu dar lasa masinile in pace, ai permis, stii sa invarti volanul dar NU are nicio legatura cu ingineria auto. Abtine-te !
prietene jignesti gratuit din nou,cand o sa conduci ce masini am condus eu si o sa ajungi la numarul km facuti de mine mai ai destul...tu deocamdata faci km pe youtube si te documentezi din autodata.....ti-am spus si iti repet eu vorbesc doar din ce am vazut,facut,testat nu din ce fac altii pe net.....

ce am descris eu in postul trecut au fost vazute la firmele de asigurari,in service-uri sau pur si simplu pe strada....

ti-am demonstrat acum ceva timp ca traiesti din google,te rog nu incepe si aici un offtopic....oricum nu am ce discuta cu tine,m-am convins....
nu am de gand sa incep alta discutie in contradictoriu cu tine....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 14:26   #17
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ce masina sa imi iau

Tu nu ai demonstrat nimic niciodata, cu atat mai putin sa imi demonstrezi mie ceva.

Poate nu am km parcursi cat tine dar nu asta nu face obiectul discutiei. Aici discutam despre MASINI, poti sa ai 0 KM sau 10 milioane de KM, poti nici sa nu ai permis de conducere si sa studiezi ingineria. E cel putin a 5-a oara cand iti explic asta, chiar nu poti sa pricepi ?

Cat despre sursa se documentatie, poate sa fie youtube, carti de la biblioteca, fisiere pdf, word, poze, text pe hartie igienica, IRELEVANT. Nu conteaza de unde inveti ci sa inveti ceva. Tu nici macar de pe internet nu esti in stare, cu atat mai putin sa studiezi ceva inginerie, deja ma apuca rasul.

Vorbesti de masini cu atata lejeritate de parca esti cel putin cine stie ce inginer si tu nu stii cum sa calculezi o involuta sau o integrala dubla/tripla, ce e un banal exponent politropic. Daca masinile ar fi construite dupa cum privesti tu problema ai impinge cu picioarele sa te deplasezi, ca in Flinstones.

LE - macar din ce fac altii sa retii si tu ceva, ca singur e clar ca nu esti capabil. Eu macar am facut o facultate de inginerie in domeniu, imi permit sa discut despre autovehicule, tu in schimb...
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova

Last edited by _anaconda_; 24-05-13 at 14:29.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 14:52   #18
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Tu nu ai demonstrat nimic niciodata, cu atat mai putin sa imi demonstrezi mie ceva.

Poate nu am km parcursi cat tine dar nu asta nu face obiectul discutiei. Aici discutam despre MASINI, poti sa ai 0 KM sau 10 milioane de KM, poti nici sa nu ai permis de conducere si sa studiezi ingineria. E cel putin a 5-a oara cand iti explic asta, chiar nu poti sa pricepi ?

Cat despre sursa se documentatie, poate sa fie youtube, carti de la biblioteca, fisiere pdf, word, poze, text pe hartie igienica, IRELEVANT. Nu conteaza de unde inveti ci sa inveti ceva. Tu nici macar de pe internet nu esti in stare, cu atat mai putin sa studiezi ceva inginerie, deja ma apuca rasul.

Vorbesti de masini cu atata lejeritate de parca esti cel putin cine stie ce inginer si tu nu stii cum sa calculezi o involuta sau o integrala dubla/tripla, ce e un banal exponent politropic. Daca masinile ar fi construite dupa cum privesti tu problema ai impinge cu picioarele sa te deplasezi, ca in Flinstones.

LE - macar din ce fac altii sa retii si tu ceva, ca singur e clar ca nu esti capabil. Eu macar am facut o facultate de inginerie in domeniu, imi permit sa discut despre autovehicule, tu in schimb...
hai sa iti mai explic o data....pentru ultima oara....cu toate ca tu esti in lumea ta si nu te poate scoate nimeni din ea....asta este un forum in care se discuta,se cer pareri,sfaturi intre utilizatori.....cei care discuta aici,vorbesc si dau sfaturi din EXPERIENTA lor sau cel putin asa ar trebui,nu din ce vad pe net...cred ca toata lumea are internet in ziua de azi si stiu sa caute singuri in google....

asa ca poti sa ai tu 7 facultati in inginerie,daca dai raspunsuri din google....am si eu un var care este inginer,dar saracu a ajuns sef la un depozit de apa minerala/plata...nu a profesat niciodata.....

nu m-am dat niciodata cunoscator,am raspuns unde am stiut sigur raspunsurile,unde am putut sa ajut pe cineva,nu doar sa pun link-uri cu ce au facut altii s.a.m.d......unde nu stiu nu ma bag,nu cred ca exista cineva pe acest forum care sa le stie pe toate.....

termin aici discutia pentru ca m-am convins de ceva timp ca nu are rost sa imi pierd timpul cu tine.....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 15:22   #19
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ce masina sa imi iau

Ok, esti irecuperabil.

Dai bataie cu experienta si cu raspunsuri care nu sunt de pe "google" (care este un motor de cautare nu o sursa de documentare dar e greu sa vezi diferenta).

Last edited by _anaconda_; 24-05-13 at 15:26. Reason: Not worth it.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 16:33   #20
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Ok, esti irecuperabil.

Dai bataie cu experienta si cu raspunsuri care nu sunt de pe "google" (care este un motor de cautare nu o sursa de documentare dar e greu sa vezi diferenta).
cred ca toata lumea are internet in ziua de azi si stiu sa caute singuri in google....

uita-te ce am spus.....da pe google intri ca sa cauti,dar tu ar trebui sa stii mai bine,ai dreptate aici....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 16:37   #21
run_forest

Stage 3
 
Join Date: May 2008
Posts: 138
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
„Unui om deștept îi place să învețe. Unui prost, să învețe pe alții.“
Astea fiind zise , puteti reveni la subiect
Si faza cu practica e maxima , ceva de genul :
"Eu stiu bataie , ca am mai luat"
Ah...si era sa uit de suferinta maxima : " cand o sa conduci ce masini am condus eu"....
Asa ca
Quote:
„De multe ori taci fiindcă ești convins de prostia adversarului.“

Last edited by run_forest; 25-05-13 at 16:42.
run_forest is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 18:56   #22
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by run_forest View Post
Astea fiind zise , puteti reveni la subiect
Si faza cu practica e maxima , ceva de genul :
"Eu stiu bataie , ca am mai luat"
Ah...si era sa uit de suferinta maxima : " cand o sa conduci ce masini am condus eu"....
Asa ca
eu zic sa iti vezi de treaba ta nu incep acum sa va pun poze cu masinile care le-am condus,unele dintre ele suspinati si acum cand le vedeti pe youtube si eu le conduceam in 2007....am poluat destul topicul asta si m-am enervat destul cu toti inginerii astia de carton...
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 21:27   #23
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
eu zic sa iti vezi de treaba ta nu incep acum sa va pun poze cu masinile care le-am condus,unele dintre ele suspinati si acum cand le vedeti pe youtube si eu le conduceam in 2007....am poluat destul topicul asta si m-am enervat destul cu toti inginerii astia de carton...
Avai!
No, te rog frumos, arata-mi ce masini conduceai tu in 2007 si eu suspinam dupa ele.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 21:44   #24
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Avai!
No, te rog frumos, arata-mi ce masini conduceai tu in 2007 si eu suspinam dupa ele.
NO UITE MA SA VEZI SI TU CEVA,cenzurat ca ma cautati sa va dau o tura dupa aia...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Poza-0004 - Copy.jpg
Views:	113
Size:	457.8 KB
ID:	2782718   Click image for larger version

Name:	Lambo.jpg
Views:	91
Size:	251.1 KB
ID:	2782719  
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 21:47   #25
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ce masina sa imi iau

Wow, ai mers cu un Gallardo, esti cel putin idolul meu. =))))))))

LE - sa nu uiti ca tu totusi ai un Astra de 125CP diesel si un Vectra de 10 ani, poate cand aberezi pe aici uiti ce ai in fata curtii.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 25-05-13, 21:54   #26
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Wow, ai mers cu un Gallardo, esti cel putin idolul meu. =))))))))

LE - sa nu uiti ca tu totusi ai un Astra de 125CP diesel si un Vectra de 10 ani, poate cand aberezi pe aici uiti ce ai in fata curtii.
saracu de tine,nu poti sa faci diferenta ca din 2007 pana in 2013 nu sunt 10 ani mai ai si diploma de inginer,normal atat timp cat se da spaga pentru orice...
nu era al meu,dar am facut mai multi km cu el decat propietarul....

problema sta in felul urmator,am 2 masini una 2011 alta 2007,incepand de la prima masina pana la ultima in prezent le-am cumparat si intretinut din banii mei,nu de la mami sau de la tati....
deci comentariile voastre nu fac decat sa ma distreze si sa imi aduca aminte cum astia ca voi isi faceau poze cu masinile pe care eu le conduceam.....si in momentul de fata inca intoarce lumea capul dupa masina care o am O SARACIE DE ASTRA DE 125 CAI DIESEL...DAR E 2011....
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 10:12   #27
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
NO UITE MA SA VEZI SI TU CEVA,cenzurat ca ma cautati sa va dau o tura dupa aia...
Parcata pe loc pentru persoane cu dizabilitati.
Smecher
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 13:09   #28
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: ce masina sa imi iau

Poate masina e parcata exact unde trebuie, din ce mi-a fost dat sa citesc asta este concluzia trasa .

PS - handicapul nu trebuie sa fie neaparat fizic.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 14:02   #29
alex.panciu

Stage 5
 
alex.panciu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,481
Default Re: ce masina sa imi iau

doamne multi frustrati si complexati pe forumul asta...
alex.panciu is offline   Reply With Quote
Old 26-05-13, 14:03   #30
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: ce masina sa imi iau

Quote:
Originally Posted by alex.panciu View Post
saracu de tine,nu poti sa faci diferenta ca din 2007 pana in 2013 nu sunt 10 ani mai ai si diploma de inginer,normal atat timp cat se da spaga pentru orice...
nu era al meu,dar am facut mai multi km cu el decat propietarul....

problema sta in felul urmator,am 2 masini una 2011 alta 2007,incepand de la prima masina pana la ultima in prezent le-am cumparat si intretinut din banii mei,nu de la mami sau de la tati....
deci comentariile voastre nu fac decat sa ma distreze si sa imi aduca aminte cum astia ca voi isi faceau poze cu masinile pe care eu le conduceam.....si in momentul de fata inca intoarce lumea capul dupa masina care o am O SARACIE DE ASTRA DE 125 CAI DIESEL...DAR E 2011....
Te plimbi prin Africa cumva cu Opelul (DE 125 DE CAI DIESEL !!!!!) de intoarce lumea capul dupa ea? De curiozitate...intreb.
Nu te inteleg pe cuvantul meu...vad ca peste tot postezi si te dai atotstiutor. Care este rostul in a suferi cu ce masini ai condus tu daca nu era a ta. Si cu pozele astea sincer mi se pare penibil crezi ca ai dovedit ceva? Daca cu adevarat era ceva de tine nu iti dadeai cu caramida in piept si ramaneai frumos in anonimat. Ce pot sa zic, ne-ai aratat tu noua...
Fara suparare dar nu este topic unde sa nu apari tu si sa ne spui cum ai vazut tu X si Y si sa incepi sa aberezi....
vlad300 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -