Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 12-01-08, 19:41   #16
rocky_cosmin89

Stage 4
 
rocky_cosmin89's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 289
Default Re: Vreau un sfat...pls

mai fane_cordoba.....eu zic sa mai conduci un diesel din cand in cand pt ca nu mai este ceea ce era acum 15 ani dieselul de pe golf IV de 90 cai ii da clasa la seatul tau chiar daca are 105 cai , adica cu 15 in plus....iar cu consumul.....ala alergat ia 8 - 8,5 maxim...pe cand a ta alergata.....ajunge si 14 daca nu mai mult....asa ca FUCK OFF cu benzina.....nu ca as avea ceva impotriva ei la motoare puternice...dar la astea...nu e rentabil deloc, eu zic sa mearga pe diesel so...my point...golfu'
rocky_cosmin89 is offline  
Old 12-01-08, 19:59   #17
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: Vreau un sfat...pls

Golf clar.
Am un prieten cu Astra si pe la 160.000 de km il cam lasa motorasul ...
alexGTI is offline  
Old 12-01-08, 20:31   #18
fane cordoba

Stage 4
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 188
Default Re: Vreau un sfat...pls

rocky... sa stii si tu ca, cu motorina merg numai utilajele agricole ( tractoare, combina, vola ....), masinile adevarate mai ales cele puternice ( m3, rs4, STI, evo9 ) folosesc benzina pt ca sunt masini de masini. Apropo de 1.9 TDI o sa ma faca cand o sa il tracteze un Mig-21 !!!!! Ia-ti tu diesel ca pensionarii , pune bani deoparte sa iti iei ceva la batranete
fane cordoba is offline  
Old 12-01-08, 20:38   #19
Fantoma

Stage 1
 
Fantoma's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 13
Default Re: Vreau un sfat...pls

Omule asculta bine golfu 1.9 tdi e fakut ptr motorina doar nu pune motoru ala de 1.9 pe benzina!!Da frate ai si dreptate k masinile agricole si cu S4 si toate astea tari da frate asculta la mine eu imi dau opelu dupa craciun si dak e nu imi iau dekat 2 masini golf s-au moartea mea Audi A4 !!Deci golf ia-ti mha si gata
Fantoma is offline  
Old 12-01-08, 20:39   #20
Fantoma

Stage 1
 
Fantoma's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 13
Default Re: Vreau un sfat...pls

Si cordoba aia a ta are cosumu cam mare ptr ea!!iti zick eu !!
Fantoma is offline  
Old 18-01-08, 14:40   #21
adrian*nt_11_ady

Stage 2
 
adrian*nt_11_ady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 53
Default Re: Vreau un sfat...pls

ma...fara sa se supere careva dar opelurile sunt cele mai proaste masini germane.....dak ar fi sa aleg dintre astea doua normal k as lua golfu'.......si in cea ce priveste motorizarea...ia-ti benzina !!!
Motorina e cuma zis fane cordoba "ptr utilajele agricole"....nu cred k un 1.6 benzina te-ar falimenta.....
In unele tari in U.E. exista taxe in plus ptr. motorina ba chiar in altele ( Grecia ) nu iti omologheaza o masina pe motorina ptr ca polueaza mai mult
gandeste-te k poate dai la cumparare un ban in plus ptr un diesel care nu stii daca isi va scoate bani investiti in plus ( motorina euro 5 = 41 000 )
iar la o masina pe benzina.......simti o placere la condus.......iti incanta urechea.......nu trancane ca tractorul......daca vrei sa te simti sofer......mergi pe benzina !!!
adrian*nt_11_ady is offline  
Old 18-01-08, 22:43   #22
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Vreau un sfat...pls

alege astra !!!!
cost de intretinere mult mai mic fata de golf ,trebuie sa te gindesti in primul rand la asta
opel astra 2.0 dti si mai bun
FIGHET is offline  
Old 23-01-08, 09:39   #23
Tzepozzz

Stage 5
 
Tzepozzz's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 611
Default Re: Vreau un sfat...pls

ideea e cam asha....nu mai crede ce zic expertii astia de pe aici si intreaba si tu pe cineva care e in cunostinta de cauza :un mecanic, vreo cunostinta care are una dintre masini de vreo cativa ani

alexGTI esti total pe langa
fane cordoba la fel
adrian nt mai exista si motorina Euro 4 ~37700,consumul in oras al unui diesel in forja nu sare de 7% deci si daca ar fi mai scumpa motorina tot ai iesi in avantaj

Last edited by Tzepozzz; 23-01-08 at 09:44.
Tzepozzz is offline  
Old 24-01-08, 11:43   #24
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Vreau un sfat...pls

ideea e ca primu post e din 27 martie 2007 ....si-o fi luat omu masina
Sindrom is offline  
Old 25-01-08, 13:11   #25
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: Vreau un sfat...pls

tare sindrom... ) si nu pot sa ma abtin sa nu zic... si-a luat cu gpl... ca sa consume putin si sa nu-i faca masaj la talpi )))))))
sorry nu m-am putut abtine....)))
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....
PH-04-WPD is offline  
Old 13-07-08, 19:20   #26
Mavrick_90

Stage 2
 
Mavrick_90's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 39
Default Re: Vreau un sfat...pls

Quote:
Originally Posted by PH-04-WPD View Post
tare sindrom... ) si nu pot sa ma abtin sa nu zic... si-a luat cu gpl... ca sa consume putin si sa nu-i faca masaj la talpi )))))))
sorry nu m-am putut abtine....)))
Nu mi-am luat cu GPL.poate iti iei tu
in cele din urma mi-am cumparat golf 4
Numai bine!
Mavrick_90 is offline  
Old 20-07-08, 13:12   #27
wOlf_

Stage 2
 
wOlf_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 49
Default Re: Vreau un sfat...pls

Bine ai facut
wOlf_ is offline  
Old 20-07-08, 15:33   #28
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Thumbs up Re: Vreau un sfat...pls

Foarte BENE domle' ... asteptam prezentarea MASINI pe masina mea VW !!
Xel'Naga is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -