Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 05-10-12, 23:52   #16
franz34sm
Banned

Stage 5
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 718
Default Re: Pareri masina decapotabila

Si eu am avut masini cu 2 usi, da m-am saturat de ele. Amu am cu 4 usi, si parca ma simt mai bine. Am vrut sa spun ca Mazda aia MX5 e cam mica totusi, dar cand ma gandesc, ca ce bine te antorci cu ea pe o strada dintr-o singura miscare, si ce bine poti parca cu ea antre doua masini, plus ca are o caroserie usoara, si din cauza asta e mult mai sprintena, si consuma si mai putin, deci .......
franz34sm is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 02:14   #17
steffan
Ford Driver

Stage 5
 
steffan's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,206
Member of:
[FORD]
Default Re: Pareri masina decapotabila

pacat ca nu e si "dizel"...
steffan is offline   Reply With Quote
Old 07-10-12, 10:12   #18
ticosu'
Seat Driver

Stage 5
 
ticosu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 494
Member of:
[SEAT]
[2 Roti]
Default Re: Pareri masina decapotabila

Recomand o decapotabila cu hard-top. Din experienta cu doua Opeluri cabrio, un F si un G, iti spun ca nu merita un soft-top din cauza izolatiei fonice proaste. Nu se pune problema de caldura in masina iarna, sau ca iti taie vecinii prelata (apropo, nu cred ca se mai practica chestia asta), dar la peste 100 km/h nu prea te mai intelegi om cu maimuta in masina. Am mai circulat ceva timp cu un 307 cabrio si se simte diferenta.
__________________
2006 Seat Altea, 1.6i, 102 CP
1960 Fiat 600, 32 CP
OldSchool IJ 56 Festival, 1961
ticosu' is offline   Reply With Quote
Old 08-10-12, 03:20   #19
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Pareri masina decapotabila

Daca nu te deranjeaza sa faci o plimbare pana in Germania, poti gasi TT Roadster la banii astia .. chiar mai ieftin.
Cu hardtop .. alegere buna ar fi SLK .. sau daca vrei mai mult de doua locuri, 307cc.
Ca o parere personala, mai ales daca vrei sa tii masina mai mult, sau daca nu ai garaj .... ia-ti cu hardtop. Am avut si eu un peugeot cabrio, cu soft-top, care chiar daca era mai vechi si nu valora mare lucru, tot am gasit prelata taiata de binevoitori. Din pacate inca mai exista specimene de genul asta.
Brian is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -