Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-12, 15:34   #16
MichaelAdams
Mitsubishi Driver

Stage 1
 
MichaelAdams's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 16
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Consiliere achizitie prima masina !

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
un honda civic ... ceva ?
sau japoneze ?
O "nipoana" am ) Un mitsubishi lancer sportback 2009...dar nu am acces la ea X( ...
Am mai ramas la urmatoarele modele : opel bertone , vw golf (4,5) , opel astra h gtc , Kia pro c'eed (mai nou) !
MichaelAdams is offline   Reply With Quote
Old 21-09-12, 17:35   #17
Livius_27

Stage 2
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 51
Default Re: Consiliere achizitie prima masina !

Depinde de fiecare cum pune problema.
Eu am 19 ani si nu am fost de parere sa imi iau o masina care "trage" tare pentru ca sunt constient ca ,consuma mult.Eu am ales o masina putin mai puturoasa cu consum mic,ca sa pot sa ma plimb cat mai mult cu ea.Pentru ca stiu si ce inseamna sa ai masina si sa nu pleci cu ea ca nu iti convine la benzina...
Am zis ca o sa am timp destul dupa ce o sa fiu pe salariu sa imi iau si masina care sa traga sa rupa
Repet,depinde de fiecare....
Livius_27 is offline   Reply With Quote
Old 22-09-12, 22:23   #18
Klado
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 0
Default Re: Consiliere achizitie prima masina !

Sincer sa fiu , opel astra bertone e o masina deosebit de frumoasa (dupa parerea mea) chiar si interiorul este foarte placut. Un coupe foarte reusit, iar in ultima vreme vad tot mai multe persoane care achizitioneaza bertone de afara. Pana acum ceva timp nu cred ca erau mai mult de 5 in oras, iar acum sunt cu zecile sau poate au trecut de mult de suta( asta raportat la un oras cu 36.000 de locuitori).
Si mie mi-ar placea un bertone( in general imi plac foarte mult coupe-urile) dar din pacate am nevoie de o masina cu 4 usi deoarece este mult mai utila si poti baga mai multi prieteni in ea :-"
Daca iei masina doar pentru tine si vrei sa profiti la maxim de ea, eu te-as sfatui sa iti iei cabrio pentru ca este superba. Dar din pacate acum vine iarna si nu iti va fi foarte utila in anotimpul rece
Klado is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -