Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-02-07, 18:05   #1
Slyck

Stage 1
 
Slyck's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 17
Post Hyundai Accent diesel versus Renault clio 3 euro 4 diesel

Intentionez sa imi cumpar una dintre cele doua masini mentionate in titlu, ambele full option, noi. Inca nu sunt hotarat pentru ca renaultul e frumos dar cam scump de intretinut pentru motorul diesel de 1,5 80CP, cat despre hyundai este destul de fiabil din ce am vazut pe forumuri dar versiunea full option nu detine computer de bord.
Astept pareri din partea voastra.
Slyck is offline   Reply With Quote
Old 09-02-07, 22:54   #2
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: Hyundai Accent diesel versus Renault clio 3 euro 4 diesel

La acent nu ai optziuni aproape deloc, intra pe site la ei sa vezi ce slabutzi sunt in optziuni. Parerea mea este sa optezi pt un Clio.. arata binisor.. Mai ales daca il iei pt u si nu pt famile... Potzi sa-l iei si in 2 usi e si mai mistho
Plus de asta cred ca sta si mai bine la capitolul optziuni...
In legatura cu intretzinerea nush ce sa zic... nu cerd ca e mai costisitoare ca la Hyundai
Dj Nuca is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 08:19   #3
Slyck

Stage 1
 
Slyck's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 17
Thumbs up Re: Hyundai Accent diesel versus Renault clio 3 euro 4 diesel

Chiar am intrat pe site-ul lor si am vazut ca stau slab la optiuni hyundai fata de renault. Multumesc pentru sfat.
Slyck is offline   Reply With Quote
Old 10-02-07, 08:40   #4
Dj Nuca

Stage 2
 
Dj Nuca's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 67
Default Re: Hyundai Accent diesel versus Renault clio 3 euro 4 diesel

Chiar astazi am fost la delerul Renault din Constanta sa intreb de Clio sport... Am ramas uimit cand am fost intrebat daca: "sport adica in 3 usi? " Si cu ocazi asta am aflat ca varianta sport de la Clio nu este valabila si pentru Romania cel putzin asa a zis delerul meu local. Nu stiu ce sa zic
Dj Nuca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -