Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 12-03-12, 14:49   #1
mkguss

Stage 1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 21
Default Cumparare Civic EG3 -> Sfaturi

Salutare baieti,
Mi-am propus sa-mi cumpar un eg3. Am citit pe net mai multe dar sunt cam nedumerit. As vrea niste sfaturi de la actuali sau fosti posesori despre aceasta masina. Ce motor ar fi bine sa aiba avand in vedere ca la mine consumul mic este o prioritate? Care sunt cele mai frecvente probleme ?
Cel mai mare dubiu al meu este in privinta motorului, citisem tot aici pe forum ca cel de 1.3 16v este foarte bun ca si consum dar si ca putere, este un motor sprinten. Pe mine ma intereseaza foarte mult consumul in oras (Bucuresti) si as vrea niste sfaturi despre ce tip de motor ar fi bine sa imi iau.
Astept sfaturile, criticile si laudele voastre avand in vedere acest model.
Mersi.
mkguss is offline   Reply With Quote
Old 13-03-12, 07:55   #2
darktemplar
Toyota Driver

Stage 4
 
darktemplar's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 217
Member of:
[Toyota]
Default Re: Cumparare Civic EG3 -> Sfaturi

pai daca ai spus Civic EG3 deja nu mai ai cum intreba de motoare. EG3 este codul pentru motorul de 1.3; care e pe carburatie;
darktemplar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -