Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-12, 17:49   #1
chiru_sorin

Stage 2
 
chiru_sorin's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 43
Post vw vento!

salut! vreau si eu sa imi cumpar prima masina si dupa mult timp de gandire am ajuns rezultatul asta si anume k as vrea un vento! e destul de ieftin si imi place ca aspect! eu as vreau unu pe benzina ori cu motoru de 1.6 ori 1.8! as dori si eu niste pareri de la proprietari despre intretinere, consum si daca chiar se merita sa imi achizitionez aceasta masina ! astept parerile voastre!
chiru_sorin is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 17:53   #2
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: vw vento!

eu zic ca e o masina foarte buna cu niste preturi la piese mai mult decat acceptabile.
Atat timp cat gasesti o masina ingrijita si fara problema go for it
__________________
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 13:19   #3
chiru_sorin

Stage 2
 
chiru_sorin's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 43
Smile Re: vw vento!

chiar nu mai da nimeni detalii despre vento? vreau sa stiu dak pot sa il intretin k student de unul singur fara mari cheltuieli si alte chestii de genu ....astept pareri in continuare!!!
chiru_sorin is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 13:27   #4
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: vw vento!

E o masina superba. Piesele nu te sperie la pret. Articulatia e toata ca la Golf 3, o masina de altfel la fel de frumoasa si durabila. Motorul de 1.8 este ok, consuma putin si te poti bucura de masina in orice anotimp. Ai grija la tabla sa arate bine la tabla sa nu-l iei si sa te apuci direct sa bagi bani in el mai ales daca esti student.
Eu am avut Vento si pe viitor daca voi avea ocazia imi voi mai cumpara unul, cu motor VR6.
Bafta!
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 13:28   #5
chiru_sorin

Stage 2
 
chiru_sorin's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 43
Thumbs up Re: vw vento!

ms de sfat:P
chiru_sorin is offline   Reply With Quote
Old 30-01-12, 16:54   #6
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: vw vento!

Nu stiu daca mai este valabil anuntul dar merita sa incerci,are motor de1,6 si cp 101,fata de de 1,8 cu 75 si 90 cp.Eu am 1,8-90 caluti` pe golf 3 si din cate stiu nu difera consumul,dar o sa ai taxele(impozitul si asigurarea), mai mica.
https://forum.4tuning.ro/501-anunturi...11-1997-a.html

Last edited by Mirciuk; 30-01-12 at 16:56.
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 10:55   #7
chiru_sorin

Stage 2
 
chiru_sorin's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 43
Smile Re: vw vento!

sincer ma tenta si motorizarea asta dar vad k e destul de rara si oricum ms de pont arata bn masina data de tn:P
chiru_sorin is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 10:59   #8
chiru_sorin

Stage 2
 
chiru_sorin's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 43
Smile Re: vw vento!

oricum pt la vara mar interesa pana atunci vreau sa trec anu fara restante si sa ma mai documentez:P
chiru_sorin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -