Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-06, 13:46   #1
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Voi ce ati cumpara dintre acestea

Vreau argumente pro si contra din partea celor care au avut au mers sau au cunostinta practica despre urmatoarele modele .Deci dak ar fi ce ati alege:bmw.ursulet,toyota celica,nissan 200sx,sylvia din 1985-1989,mitsubishi starion coupe,ford probe,ford sierra coupe,Criteriul este ca masina sa aiba tractiune spate,peste 100 c.p.si sa fie intre 2000-3000 euroi,
__________________
merg ca melcul cu casa dupa mine
HOT is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 14:11   #2
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

pai ideea e urmatoarea .. ce vrei sa faci cu ea .... ?? daca vrei sa mergi ... cu ea ... o celica ... sau un ford siera sau nush .. depinde pentru ce o iei .. daca o iei ptr cercuri ia un urs .. o siera ..... cam asta ash alege eu ..
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 14:46   #3
Andre3y

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 508
Smile Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

Nissan 200sx imi place foarte mult si il poti modifica si face multe la motor plus ca nu sunt prea multe prin Romania dar depine pt ce il iei ....sa te plimbi,sa te dai cu el la liniute cand se tin evenimente LEGALE,cercuri,drifting...si multe altele io asta as alege si as dori sa am sunt frumoasa ca si aspect....PAREREA MEA GUSTURILE NU SE DISCUTA...
Andre3y is offline   Reply With Quote
Old 31-12-06, 20:24   #4
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

Deci sa raspund in felul urmator:acum am o majina de familie cea din avatar pe care sa o tin doar pt.drumuri lungi concediu,etc,Vreau o majina cu tract spate pentru:normal sa ma mai invart cu ea din cand in cand,poate si o liniuta pe la intalniri nu dau indarat.Si vreau sa fie si cat de cat aspectuoasa.Ursu-i bun dar la aspect cam lasa de dorit zic yo(afara de cele tunate frumos).Cand se duce ceva la majina vreau sa se gaseasca cat de cat piese si aici deficitare sunt japonezele care au preturi la consumabile aberante uneori.Deci de asta am facut thread-ul asta.Sa ma scoateti voi din incurcatura cu alesul.Am avut acu 4 ani un nissan sylvia cu care am mers un an pe muchie si nu am schimbat nik.A trebuit sa il dau k era cu nr.expirate germania.Am avut si scorpio cu tract spate si aia majina buna dar cam mare.Convingeti-ma.Cei care ati avut majinile astea.Argumente pro si contra.Preturi piese,fiabilitate,aspect,etc,etc.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 01-01-07, 20:14   #5
FUBU_S

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 325
Member of:
[Nissan]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

Am eu nissan 200... sx ce consumabile ti sa-au parut scumpe? cred ca silvia tau demontat e la mine in garaj)) ca am luato din dorohoi
Si ca sa raspund nissan te sfatuiesc e prea belea masina.
FUBU_S is offline   Reply With Quote
Old 02-01-07, 14:24   #6
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

FUBU S nissanul luat de tine era cu nr.de germinik.Dak da inseamna k aia era majina pe care am avut-o.eu unu am auzit k a ajuns pe la radauti.In schimb au mai dezmembrat baietii un nissan 200 sx prin zona si e posibil k ala sa fi ajuns la tine.Stiu ce belea sunt nissanurile dar cam rare si piesele cam scumpicele.Bafta multa.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 02-01-07, 15:54   #7
FUBU_S

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 325
Member of:
[Nissan]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

asa o fi... bafta multa si sper sa gaseti ce-ti place
FUBU_S is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 16:23   #8
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

Chiar nu stie nimeni mai nimik de majinile astea.De honda crx ce spuneti.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 17:35   #9
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

depinde mult de ce model alegi

ford probe e un model cu motor de 2.2 turbo parca
nissan din 85-89 e un model editie speciala cu motor de 3l v6 turbo
.......
depinde mult de la masian al masina de starea in care o gasesti , daca o gasesti, de motorizare de dotari....

eu din alea am ales 200SX din 90 fara optiuni si nu regret, mai mult de atat nu pot sa-ti zic fiecare cu gusturile lui
200SX is offline   Reply With Quote
Old 12-01-07, 18:08   #10
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

200 sx sunt foarte putine la vanzare spune-mi tu ceva ce stii 200sx?cine stie de ford probe ce probleme au ce trebuie de observat la ele cand cumperi asa ceva?
HOT is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 13:32   #11
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

Nissanurile sunt cele mai putine la vanzare,caut de ceva vreme si slabe sanse de asa ceva,starion nici atat,ursii multi cu probleme la serii si tot asa,hai dativa cu parerea o masina sa arate bine caroseria deci sa fie coupe,si sa aiba macar in jur de 100 cai.
HOT is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 15:05   #12
HOT

Stage 5
 
HOT's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 883
Member of:
[Opel]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

de audi coupe 80,quattro ce stiti?????
HOT is offline   Reply With Quote
Old 26-01-07, 23:33   #13
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

sunt rele audi quattro.
daca vrei sa te convingi arunca un ochi aici.
https://www.youtube.com/watch?v=rkXJST4bExs
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 02-02-07, 12:24   #14
god2me

Stage 5
 
god2me's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 672
Member of:
[Moderators]
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

si eu as vrea sa fac acelasi lucru ca si tine... sa imi mai cumpar o masinunta de distractie pana in 5000 euro, tot tractiune spate... dupa un studiu al pietei facut de mine am ajuns la concluzia ca raport/calitate/pret/service/piese a iesit invingator ursuletul... si mie imi plac japonezele dar sunt f pretentioase si serviceuri care sa repare japoneze calumea mai rar plus ca sunt scumpe la piese... cu ursu mai ales ca s-a dat drumu la granita dai o fuga pana in germania si cu 600 euro iti iei altu...
god2me is offline   Reply With Quote
Old 03-02-07, 11:39   #15
CosmoZ@

Stage 2
 
CosmoZ@'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Voi ce ati cumpara dintre acestea

NIssan rulz!!!! cum zice cojocariu... sunt extrem de rare dar merita investitia.. shi eu ma tot gandesc sa imi auc unu de afara .. da-le draq de taxe!
CosmoZ@ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -