Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-10, 13:29   #1
Dikey

Stock
 
Dikey's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Chevrolet Cruze

Ce parere aveti de varianta de top a modelului Cruze, si anume LT? Ma refer la dotari/confort/siguranta/aspect/pret. Si acum ma bate gandul sa cumpar un Chevrolet Cruze LT din 2008. Din cate am vazut mi se pare extraordinara masina. (6 airbag-uri, ABS, EBD, ECS, TCS, cruise control, 141 CP, interior elegant), dar dezavantajul e ca are decat 5 trepte la cutia de viteze. Si imi este sa nu o forjez prea tare intr-a cincea. (Sunt cam maniac dupa viteza). Insa as vrea nsite ponturi de la cineva ce detine Chevrolet Cruze. (Cum se comporta in oras/afara, cat consuma oras/afara, este puturoasa in depasiri?) etc... Multumesc anticipat!
Dikey is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 16:42   #2
Dikey

Stock
 
Dikey's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Chevrolet Cruze

De asemenea am auzit ca interiorul este elegant, placut dar calitatea plasticelor nu este prea mare. Iar la viteza mare directia nu este una tocmai pe masura. Voi ce ziceti?
Dikey is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 19:29   #3
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: Chevrolet Cruze

mergeti la reprezentanta si faceti un drive test
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 21:08   #4
razvyy21

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 84
Default Re: Chevrolet Cruze

e o masina ok. acum depinde ce pretentii ai de la ea. e bine ca e motorul de 1.8, eu am mers cu un cruze de 1.6 si e lesinat rau de tot.dar lesinat rau. ala de 1.8 se misca acceptabil probabil.
dar cum ziceam, depinde ce pretentii ai de la ea, cruze e undeva la limita inferioara a clasei compacte ca si calitate. cum ziceai si tu materialele din interior sunt cam nasoale, nu sta prea bine pe curbe (e totusi masina de familie)

nu poti sa ai pretentia sa o compari cu o octavia, cu un civic sedan sau mazda3. (am dat niste exemple de masini din aceeasi clasa care mi se par peste cruze clar).
dar chiar si asa daca o iei la pret bun nu ai de ce sa te feresti de cruze.
ca plus pot sa iti mai zic ca are 5 stele euroncap iar platforma masinii e aceeasi de la astra i (astra asta noua).
razvyy21 is offline   Reply With Quote
Old 04-08-10, 23:45   #5
ArCaDa

Stage 5
 
ArCaDa's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chevrolet Cruze

Eu zic intai sa faci varsta permisa pentru a conduce o masina in conditii legale si porma sa iti iei cea mai tare masina ( ca tot esti maniac dupa viteza) !
__________________
Smoke Flow
ArCaDa is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 10:50   #6
Dikey

Stock
 
Dikey's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2
Default Re: Chevrolet Cruze

Quote:
Originally Posted by ArCaDa View Post
Eu zic intai sa faci varsta permisa pentru a conduce o masina in conditii legale si porma sa iti iei cea mai tare masina ( ca tot esti maniac dupa viteza) !
) Am 26 de ani, am dat varsta la "random"... :-"
Dikey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -