Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-06, 11:40   #16
tehnodor

Stage 2
 
tehnodor's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 58
Default Re: Cat de reusit e ultimul Hyundai Coupe?

Eu am o ruda care lucreaza la Hyundai si mi-a spus cu toata sinceritatea ca masinile astea nu isi merita banii. Nu vreau sa le fac anti-reclama sau orice altceva de genul dar la cate masini distruse am vazut in serviceul ala din tot felul de prostii m-as gandi de 5 ori inainte sa-mi iau una .

Have fun!
tehnodor is offline   Reply With Quote
Old 28-06-06, 14:36   #17
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Cat de reusit e ultimul Hyundai Coupe?

-hyundai este a 6-a marca pe plan mondial la capitolul vanzari, fapt ce sugereaza ideea ca masinile lor sunt cel putin decente. hyundai-ul in general este o masina foarte fiabila, dar totusi multi romani se feresc sa cumpere o masina hyundai gandindu-se ca, fiind masina asiatica, piesele sunt scumpe....ceea ce nu e adevarat, raportat la unele marci europene ale caror costuri e intretinere depasesc cu mult costurile pt. hyundai;
-din cate am observat, la hyundai accent si getz, rapoartele cutiei de viteza sunt cam prost pozitionate, viteza a doua fiind prea lunga, dar a spus cineva mai sus ca la cutia de tiburon nu sunt probleme...
-faptul ca hyundai acorda garantie 5 ani la orice masina, de asemenea, te duce cu gandul la faptul ca ei mizeaza pe rezistenta masinilor pe care le fabrica...altfel ar iesi mult in pierdere; legat de tocirea rapida a ambreiajului, e o problema destul de des intalnita la hyundai (si eu am patit la getz, la 25k km), dar oricum ambreiajul intra la categoria consumabile.
-am mers cu un tiburon 2001, motor 2000 cmc, ce-i drept nu l-am condus eu, dar se simte demarajul destul de bine pentru greutatea ei mare;
-concluzia mea: tiburon isi merita cu siguranta banii, si nu este o masina sport in sine; daca era o masina sport, pretul ei ar fi fost mult mai ridicat; sa zicem ca este un coupe decent ca performante, interesant ca design si accesibil ca pret (raportat si la fiabilitate)
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 14:15   #18
gun---

Stage 3
 
gun---'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 155
Default Re: Cat de reusit e ultimul Hyundai Coupe?

va salut

am un Hyundai coupe din 92
il vand ! daca e careva interesat ? masina e stock ,e inmatriculat dar nu e pe gustul meu
gun--- is offline   Reply With Quote
Old 03-09-07, 00:39   #19
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: Cat de reusit e ultimul Hyundai Coupe?

Masina sta foarte bine la capitolul fiabilitate...adevarat ca nu are cine stie ce performante poate tocmai pentru o durata de viata prelungita,este si grea pt ca este toata facuta din tabla (nu are aripi din plastic care se indoaie cand te asezi cu fundul) si nici nu este subtire ca foaia de cepa ca la alte masini.

Din punctul meu de vedere este o masina cu un DESIGN foarte reusit cu mult potential de tuning si cu un raport calitate pret foarte bun.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1030055.JPG
Views:	181
Size:	641.5 KB
ID:	335434   Click image for larger version

Name:	P1030057.JPG
Views:	151
Size:	505.7 KB
ID:	335435  
NILS_BUCURESTI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -