Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-09, 14:02   #1
gyovany20feb
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 0
Default chrysler 300c crd

salut.sunt pe cale de a-mi achizitiona un 300c diesel,model 2006,218 cp.......si as vrea niste pareri de la cunoscatori,proprietari de asemenea masini......probleme intampinate....calitati ale masinii....defecte....etc....ms mult
gyovany20feb is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 16:26   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: chrysler 300c crd

daca te ajuta cu ceva aceasta informatie, sa stii ca 300C e considerat cel mai bun produs al industriei americane auto din ultimii 20 de ani.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 22:44   #3
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: chrysler 300c crd

Sunt masini bune aici in sua din pacate dieselul nu este oferit aici ! dar inafara de motor masinile de aici si cele de acolo sunt identice, deci ce am observat eu la 300c sunt calitatea materialelor de la interior ceea ce pot sa spun ca e jalnica ,asta in cazul in care masina nu este srt class ceea ce este lux, motorul diesel ,transmisia,diferentialu sunt MERCEDES C-Class deci sunt foarte reusite , daca ai grija de interior in special masina nu este un produs rau cu motorul asta diesel , aici i se spune NIGGER BENTLEY pentru ca daca is se aduc mici modificari estetice arata ca respectiva si nigger este pentru ca e masina la care orice cioara viseaza . S-au mutat de la Cadillac la 300c cu 24inch crome rims
draculas is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 23:51   #4
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: chrysler 300c crd

Intradevar motorul 3.0 CRD este de origine Mercedes-Benz. Masina este asamblata in Austria.

Am condus una timp de o saptamana, la care am putut observa ca cu un litru faci aproximativ 12 km. Nu stiu care este viteza maxima, dar am mers cu 210 km/h, iar suta o face cam in 8 secunde.
Materialele din interior nu sunt ca cele dintr-un Mercedes, dar la pretul care le gasesti e ok.

Succes.
Frizz is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 08:42   #5
gyovany20feb
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 0
Default Re: chrysler 300c crd

ms mult pt informatii......sper ca in maxim 3 saptamani sa am masina si sa va scriu parerile mele
gyovany20feb is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -