Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-09, 11:03   #31
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Pentru cei care au experienta in domeniu!

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
... Snap-On, Matco Tools, Mac Tools,... in romania nu gasesti NIMIC de calitate
Aia-s raperi sau nume de scule?
Ai fi surprins catre scule de calitate gasesti prin romanica,important este sa stii unde sa cauti .Din pacate sculele americane au preturi exorbitante pe aici,deci aproape inaccesibile din cauza distribuitorilor.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 15:14   #32
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Pentru cei care au experienta in domeniu!

Snap-on se foloseste si in germania (de celelalte nu am auzit) insa e la un pret imens...de 3 ori mai scump decat gedore sau hazet.Avantajul e ca dau garantie pe viata , insa si hazet,gedore tin 30 de ani si mai mult ,asa ca se merita sa platesti pt scule americane pret triplu?...In sfarsit fara sa fiu rasist ,parerea mea e ca o scula germana de calitate e mult mai buna decat americanisme luciose si colorate In ce priveste chei romanesti habar nu am...ultima cheie o aveam la gat si era cheia de locuinta
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 06-10-09, 19:56   #33
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Pentru cei care au experienta in domeniu!

Quote:
Originally Posted by mobiles_de View Post
...In ce priveste chei romanesti habar nu am...
Nu cred ca se facea referire la chei de productie romaneasca.
Pe piata din romania sunt accesibile toate marcile de scule,deci ai de ales,totul depinzand in final de pret.
Din pacate fiind in postura de a achizitiona scule si traind ani buni pe "afara" constat cu stupoare niste preturi carora le-as spune de specula perceputa de diversii distribuitori.
Practic daca as vrea sa-mi dotez un service,al lua o duba si nu m-as opri pana intr-o anumita locatie din Europa de unde lea-s achizitiona la maxim jumatate pretul din Romania.



ps. la fel se intampla si cu piesele de schimb.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 08-10-09, 06:09   #34
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Pentru cei care au experienta in domeniu!

turbojack tu sa nu stii de marcile de scule pomenite mai sus , come on man tocmai tu
sunt scumpe dar sunt bune ,cheile nu se decalibreaza oricat ai trage de ele si chiar daca mecanicu e animal prost si pune tzeava pe cheie si o rupe atunci se schimba gratis fara nici o intrebare .
Cum am mai spus vrei calitate platesti pretul.
draculas is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -