Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-15, 19:18   #1
Kennaz

Stock
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 1
Unhappy Punere in functiune aribag dupa accident

Buna seara, va voi prezenta problema pe scurt: am Skoda Fabia Combi 6y5 din 2001 si in urma cu o luna am avut un accident(un nene nu a vazut vreo 3 STOP-uri si am intrat cu masina in el) in urma caruia mi s-au declansat airbag-urile. Am shimbat plansa de bord si volanul iar nelamurirea mea este vis-ŕ-vis de calculatorul de airbaguri. Trebuie sa il shimb cu unul identic sa imi functioneze airbag-urile sau cel de pe masina sa fie resoftat. Chestia este ca centurile blocate de accident sunt cu pretensionare pirotehnica(cu mufe electrice), eu nu am stiut asta si cand am cumparat plansa de bord am luat centuri clasice ca sa zic asa. Va rog sa imi spuneti ce este de facut ca airbag-urile sa fie functionale? Sa cumpar un calc de airbag cu acelasi cod cum il are cel de pe masina si centuri cum am avut inainte, sa resoftez calc si sa iau centuri, sa iau calc fara centuri… ufff o mie de intrebari… si poate vreun raspuns! Multumesc.
Kennaz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -