Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-09, 02:21   #1
pest

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1
Default Golf 4 inchidere centralizata

Am cumparat recent un Golf 4 2001 in 2 portiere...iar fostul proprietar mi-a spus ca masina nu are inchidere centralizata... masina nu are cheie tip briceag ...dar are un buton cu stema de la VW care se apasa si prezinta un led...am desfacut cheia si am gasit un mecanism cu o baterie Varta V 625 U .. iar bateria prezinta semne clare ca e consumata ... iar cand inchid cu cheia portiera de la sofer nu se inchide si portiera la pasager decat daca apas pe buton din interior sau cu cheia.. e posibil ca masina sa aiba inchidere centralizata si sa nu functioneze? din cauza bateriei sau o problema la inchidere? ....sau acest mecanism este pus pe toate cheile de la VW si masina pur si simplu nu are inchidere centralizata? Va multumesc anticipat pentu ajutor!
pest is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 06:34   #2
plsx

Stage 5
 
plsx's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 426
Default Re: Golf 4 inchidere centralizata

daca fostul propietar zice ca nu are pai nu prea cred ca are....
e posibil ca cea ce descrii tu sa fie imobilizatorul..
plsx is offline   Reply With Quote
Old 26-02-09, 09:10   #3
iulian2476

Stage 5
 
iulian2476's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,667
Default Re: Golf 4 inchidere centralizata

Exista 3 generatii de chei la Golf 4. Daca ai prima generatie de cheie nu ai inchidere centralizata. Generatia I arata cum arata o cheie de apartament obisnuita, nu e tip briceag.
iulian2476 is offline   Reply With Quote
Old 12-05-09, 20:25   #4
xenonxxl

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3
Default Re: Golf 4 inchidere centralizata

Ai inchidere centralizata, dar nu ai telecomanda pe cheie. Se rezolva cu o alarma.
Ce ai tu pe cheie este un bec, neavand nici o legatura cu inchiderea nici el nici acea baterie
xenonxxl is offline   Reply With Quote
Old 13-05-09, 13:49   #5
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Golf 4 inchidere centralizata

Daca atunci cand inchizi usa de la sofer, din interior sau cu cheia din exterior, nu se inchid si celelalte usi... atunci nu ai inchidere centralizata. Indiferent ca merge telecomanda sau nu, actuatorul de la usa soferului este cel care le comanda si pe celelalte. Se inchide usa aia, automat si inchid si restul.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 30-05-15, 15:53   #6
mh14kos

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 51
Default Re: Golf 4 inchidere centralizata

Am închidere pe golf 4 viper bec merge si pe telecomandă si portiera si nu se închide știe cineva cauza?
mh14kos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -