Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-07, 12:03   #1
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Din cate am inteles pot schimba tot ambreiajul cu unul de pe un M20, 320 12v si vroiam sa stiu sigur daca merge acest lucru facut. Ma gandeam sa bag niste bani in modificari, dar macar sa nu bag fara folos. Cine stie, sau a mai facut cate ceva la un 325 24v l-as ruga sa ma lumineze si pe mine.

Va multumesc!
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 09:27   #2
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Ciudat este ca multa lume stie, dar nu spune....foarte tare, atunci pentru ce mai exista aceasta comunitate de care vorbeste toata lumea? Cand am creat acest topic doar auzisem, de testat nimic, am invatat pe propria mea piele.....trebuie sa te lovesti de toate problemele ca sa poti spune ca ai habar despre ce ar insemna unele modificari aduse unui motor.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 14:32   #3
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

pai vad ca nici tu nu spui nimic.

mai vad ca acum faci reclama unui garaj care modifica ambreiaje...


are sens sa pui un ambreiaj de la o masina mai slaba si mai usoara pe una mai puternica si mai grea?
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 07-11-10, 01:28   #4
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Quote:
Originally Posted by beck View Post
pai vad ca nici tu nu spui nimic.

mai vad ca acum faci reclama unui garaj care modifica ambreiaje...


are sens sa pui un ambreiaj de la o masina mai slaba si mai usoara pe una mai puternica si mai grea?
Fii mai explicit, ce anume te intereseaza? Garajul la care fac eu reclama este al meu si din necesitate m-am apucat de reconditionat si modificat ambreiaje. Suna-ma sa stam de vorba, sau treci pe la mine pe la garaj.
flipper is offline   Reply With Quote
Old 07-11-10, 13:21   #5
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Poate nu m-am exprimat cum trebuie, remarca mea cu ambreiajul facea referire la ce ai intrebat in primul tau post, ambreiaj de m20b20 pe m50b25, diferenta de greutate intre e30 si e36 cred ca este in jur de 200kg.

Foarte bine ca ti-ai deschis garajul tau,multa bafta. Preturile includ montaj? doar intreb, eu nu mai locuiesc in Romania de ceva vreme.
beck is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 03:50   #6
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Quote:
Originally Posted by beck View Post
Poate nu m-am exprimat cum trebuie, remarca mea cu ambreiajul facea referire la ce ai intrebat in primul tau post, ambreiaj de m20b20 pe m50b25, diferenta de greutate intre e30 si e36 cred ca este in jur de 200kg.

Foarte bine ca ti-ai deschis garajul tau,multa bafta. Preturile includ montaj? doar intreb, eu nu mai locuiesc in Romania de ceva vreme.
Merci mult! Montajul nu este inclus in pret. Unde locuiesti?
flipper is offline   Reply With Quote
Old 18-11-10, 10:04   #7
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: Ce modificari merg la un 325 24v, pisica ?

Daca te mai ajuta cu ceva... merge montat kit ul de volanta & ambreiaj de urs si spun asta din experienta nu din auzite, insa nu sunt sigur sigur ce volanta am eu, ori de 2.0 ori de 2.4 td + ambreiaj de 2.5 12v. In mare parte sunt plug n play exceptie fiind faptul ca trebuie sa iti iei un bendix de urs.... iar ca la orice modificare de genu, ai si dezavantaje si avantaje. daca te intereseaza pot sa iti detaliez.
Ca alte modificari... nu stiu ce sa ti spun...
Am vazut ca clapete de m3 ai pus ... mai sunt cateva chestii care se pot face prin motor. s.a.m.d.
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -