Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-05-19, 22:38   #1
Ananasol

Stock
 
Join Date: Nov 2016
Posts: 2
Default Mitsubishi Colt 1.5 zgomot/bataie motor - cutie

Salutare tuturor,

Detin un Mitsubishi Colt 1.5 benzina si recent mi-a aparut un zgomot la viteze mici, doar treapta I si a II-a, in general dupa plecarea de pe loc, semafor etc... Zgomotul din masina se aude ca niste mici batai pocnituri din zona central - dreapta motor - cutie. Insa uneori le simt si in pedalier. Daca accelerez mai tare si depasesc 10 km/h dispare.

Am incercat sa inregistrez zgomotul de afara aici:

https://youtu.be/Nn_kQqaxoD8

Masina are 89.000 de km. De mentionat ca am schimbat cu cateva zile inainte discuri si placute fata + rulment cu butuc dreapta fata.

Am fost la mecanicul care a facut schimbul si a zis ca nu aude nimic suspect, insa pe mine ma scoate din minti.
La alt service mi-au spus ca, cutia de viteze e pe duca si ca va trebui schimbata mai devreme sau mai tarziu.

Aveti idee ce poate fi?

Multumesc.
Ananasol is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -