Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-18, 18:44   #1
alin50

Stock
 
Join Date: Sep 2018
Posts: 1
Default Golf 5 problema ceasuri bord

Salut!

Detin si eu un Golf 5 GT pe benzina si am o problema cu ceasurile din bord, mai exact cu displayul maxidot al acestora.

In timp pixelii au inceput sa mi se duca incet pana nu se mai intelegea nimic si am ramas cu afisajul de pe display liber, fara sa mi arate nimic, nici macar km masinii.

Am cumparat alte ceasuri de benzina golf 5 cu maxidot, am schimbat displayul iar electricianul mi a spus ca nu este displayul ci placa de baza a ceasurilor.

Exista vreo modalitate de a repara placa de baza de pe ceasurile de GT sau trebuie sa mi caut ceasuri noi? Mentionez ca ceasurile de GT nu se gasesc asa usor deoarece acestea au un indicator de Boost cu care vin din fabrica.
alin50 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -