Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-18, 15:33   #1
foreeest16hz

Stock
 
Join Date: Jan 2018
Posts: 1
Default broasca dreapta fata VW Polo 6n2

Salut !
Detin un VW Polo 6n2 (an 2000), in doua portiere

Treaba sta asa: am cumparat masina din august, masina nu avea inchidere centralizata din fabrica, dar i-a instalat-o fostul proprietar (bine, un prieten de al lui). Inchiderea centralizata a functionat timp de ceva ani.
Eu am cumparat aceasta masina, dar am luat-o cu portiera din dreapta defecta in ceea ce priveste inchiderea centralizata
Mi s-a spus sa merg la acel prieten al fostului proprietar, care bineinteles nu mai este in tara.

Am mers la alti mecanici si mi s-a spus ca inchiderea nu functioneaza pe portiera din dreapta din cauza broastei; si ar trebui sa comand alta. Mi s-a spus ca broasca trebuie sa fie electrica, nu vacuum.
Si nu gasesc nicaieri acest tip de broasca si nu stiu cu ce se mananca aceasta treaba, daca pot lua si de alt tip si asa mai departe...

Nelamurirea mea: de unde pot face rost de acea broasca electrica care sa fie compatibila cu polo-ul meu ?
De 3 zile caut pe internet si nimic, probabil nu ma pricep eu.

Multumesc anticipat !
foreeest16hz is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -