Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-03-17, 01:56   #1
marian85bmd

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 8
Default Salut domnilor

Am un bmw e46 320d 110kw. Dupa problemele cu turbo pe care l-am reconditionat cu garantie si toate cele , imi scoate fum negru foarte mult . Am fost la un tester si mia dat 16240 senzor temperatura aer aspirat si 17665 sistem recirculare gaze evacuare. Astea ar fii erorile ce le da ; uitandu-ma pe la motor am vazut ca da ulei pe la galeria de duce la turbo si mai exact pe partea accea cu furtunasul de vine cred de la epurator sau ce e sub filtrul de aer . De schimbat am schimbat debimetrul si un ventil electric de vine pe vana egr de face vacuum(dupa ce am sch supapa au o fluctuatie de relantiu si mai mult fum si pe relantiu dar si o pierdere de putere ). Niste sfaturi ideei cu ce ati patit si ati remediat incidentul . Am avut exp nefasta cu remediatul la turbo toti mecanici spuneau ca trebuie sa schimb motorul dar nici unul sa vedem ce are , si tot voi m-ati ajutat sa identific prob . Mersi
marian85bmd is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -