Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-09-16, 19:36   #1
TeodorL

Stock
 
Join Date: Sep 2016
Posts: 1
Default Rateuri Golf 4 1.6 SR 8v

Salutari baieti,

Sunt nou pe forum si as vrea sa va cer parerea in legatura cu un Golf 4 din 1999, motor 1.6 SR 8v. Masina intrerupe la relanti ca si cum ar da rateuri cand nu merge una din bujii. Am inlocuit bujiile, fisele si bobina. I-am facut si distributia gandindu-ma ca e sarita de la punct. Toate piesele le-am pus noi dar mersul motorului nu s-a schimbat cu nimic. Am incercat sa curat mufele la debitmetru, mufa care intra in bobina si nimic. Am chemat pe cineva sa puna testerul pe ea dar din nu stiu ce motive masina nu se poate conecta la tester (Communication Failure!). Am apelat la mai toti prietenii pe care ii am aici in Anglia si nimeni nu i-a dat de cap. Am ajuns la capatul rabdarii cu ea si nu stiu la cine sa mai apelez. Imi puteti da va rog o mana de ajutor?

Stima!
TeodorL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -