Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-15, 18:39   #1
mihnea33

Stock
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 1
Default mare problema cu tigra

salut .. am achizitionat recent un opel tigra din 1995 am o mare problema cu ea si nu pot sa mi dau seama ce poate sa aiba cand o accelerez merge balbait daca o iau usor usor merge ok dar nu prea mult intrerupe si sa senzatia ca ori nu se alimenteaza ori nu stiu ce poate sa aibe am skimbat bujiile am schimbat pompa de benzina si tot la fel face se mai aprinde in bord senzorul check dar nu mereu se aprinde se stinge singur ce probleme ar putea avea ca nu dispun de asa multi bani incat sa cumpar toate piesele care le banuiesc asta ca sa o iau prin eliminare
Va rog sa ma ajutati cu un sfat o opinie ceva
multumesc!
mihnea33 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-15, 10:47   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: mare problema cu tigra

Se verifica aprinderea pe fiecare bujie . Posibil sa fie problema de fise/bobina.
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -