Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-15, 13:12   #1
TiberiuG

Stock
 
Join Date: Feb 2015
Posts: 1
Lightbulb Opel Vecta C/Golf 4

Chiar nu stiam unde sa intreb poate voi stiti, am in jur de 2500-2700 de Euro si ce as vrea eu sa va intreb pe voi cunoscatorii buni de masini daca si vreti sa imi raspundeti pentru ca as vrea sa imi iau un Opel Vectra C 2003,2004,2005 sau un Golf 4 2002,2003,2004, Vectrea C fiind berlina si Golf 4 hatchback. Acum ce sa va intreb. Eu am permis de 2 ani am codus masina unchiului o dacie logan.

1. Ce motorizare e mai buna la Vectra si la Golf si care motor ar fi cel mai bun?
2. Consumu masinii in functie de motorizarea/motorul care mi-l puteti spune.
3. Ce piese s-ar strica cel mai repede si la care din masini, piesele sunt mai ieftine?
4. Care ar fi mai bun diesel sau bezina?
5. Altceva ce mi-ati putea spune voi in legatura cu aceste masini ce mi-ar fi de folos.

Multumesc pentru atentie.
TiberiuG is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -