Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-14, 13:09   #1
chis.andreilicinius

Stock
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1
Question Oscilatii turometru

Salutare! Am o problema la masina mea,este vorba de un Golf 3 ,1.6 benzina,75 CP,1994. Acum vreo 3 saptamani m-a lasat motorul balta chiar in intersectie.Dupa mai multe zile de "expertiza" la mecanic,am schimbat senzorul Hall.Si nu am mai avut probleme.De trei zile insa,o i-a razna brusc.Scade turatia la zero,apoi urca peste 10,apoi iar scade la zero si moare motorul.Ii dau cheie,nu vrea sa o i-a pana trec 5-10 minute.Tin sa mentionez ca se inchide si casetofonul. Inainte sa se opreasca,se scutura toata. Dupa ce a schimbat senzorul Hall,acum cand s-a oprit iar,am observat un fir cu mufa de la alternator,atarnand,l-am bagat la locul lui si acum imi apare si martorul de la baterie(dupa ce am adus-o de la mecanic nu se aprindea martorul deloc)l-am intrebat de ce,dar nu a stiut,a zis ca n-are nimic,eu cred ca a uitat el sa-l bage la loc.Oare se de la cablu ala mic si subtire sa se fi stricat ceva.Se mai aprinde si martorul de ulei(lampa lui Alladin) in momentul cand o apuca tremuratul.Ma puteti lamurii si pe mine?Mi-e frica sa merg distante mai lungi ca sa nu ma lase pe nush unde. Mersi. Scuze daca va zapacesc,nu ma pricep la mecanica si explic cum pot.
chis.andreilicinius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -