Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-14, 07:49   #1
Aylee

Stage 1
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 13
Default [Intrebare] Fiat Stilo

Intrebarea mea este, motorul de 1.9 diesel al fiatului stilo are probleme? Am auzit ca se defecteaza foarte usor in timp si nu tine gen cele ale Vw. Daca mi-as lua o astfel de masina la ce ma pot astepta la acel motor?
Aylee is offline   Reply With Quote
Old 12-08-14, 21:31   #2
MMMihai

Stock
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 8
Default Re: [Intrebare] Fiat Stilo

Quote:
Originally Posted by Aylee View Post
Intrebarea mea este, motorul de 1.9 diesel al fiatului stilo are probleme? Am auzit ca se defecteaza foarte usor in timp si nu tine gen cele ale Vw. Daca mi-as lua o astfel de masina la ce ma pot astepta la acel motor?
Am un unchi ce detine un 1.9 Jtd tot Stilo de la 150.000 km acum are 320.000 toti facuti in Italia , in afara de consumabile , si piese care pica la un anumit nr de km gen ...amortizoare , discuri+placute , ambreiaj nu a avut probleme . Motorul si turbina inca sunt ok ...dar situatia se schimba cand masina o folosesti in tara noastra iubita.
MMMihai is offline   Reply With Quote
Old 12-08-14, 22:42   #3
Aylee

Stage 1
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 13
Default Re: [Intrebare] Fiat Stilo

Quote:
Originally Posted by MMMihai View Post
Am un unchi ce detine un 1.9 Jtd tot Stilo de la 150.000 km acum are 320.000 toti facuti in Italia , in afara de consumabile , si piese care pica la un anumit nr de km gen ...amortizoare , discuri+placute , ambreiaj nu a avut probleme . Motorul si turbina inca sunt ok ...dar situatia se schimba cand masina o folosesti in tara noastra iubita.
Multumesc de raspuns, o sa am in vedere. Am auzit de injectoare ca au probleme la Fiat, in general toate.
Aylee is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -