Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-08-14, 07:54   #1
Sulphur

Stock
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 3
Question Intrebare zgomot motor

Salut

Sunt un neavizat in ale masinilor (sa verific uleiul e maximum ce stiu sa fac). Am insa o intrebare legata de un zgomot pe care il aud la motor, de vreo luna:

Masina e un Citroen C3 - 1.1 benzina.

La viteza pana in 30 km/h pare sa nu fie nicio problema, apoi cand dau a treia, pe la 35-40 km/h incepe sa se auda un sunet infundat, ca un huruit mai jos. Nu e foarte puternic, dar e sesizabil. Daca maresc viteza spre a cincea, dispare. De asemenea, dupa ce am mers 20-30 min, iarasi nu se mai aude.

Masina nu trage greu si tocmai i-am facut revizia. Baiatul de la revizie mi-a zis sa merg asa, daca nu-mi face alte probleme, dar pe mine ma ingrijoreaza.

Nestiind mai nimic despre masini, nu stiu care ar putea fi cauza. Ce problema credeti ca are?
Sulphur is offline   Reply With Quote
Old 02-08-14, 16:12   #2
Sulphur

Stock
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 3
Default Re: Intrebare zgomot motor

Rezolvat azi cu niste prieteni, apoi la service. Problema erau rulmentii dreapta-fata.
Sulphur is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -