Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-08, 21:45   #1
exx24

Stage 2
 
exx24's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 73
Default problema cu decapotarea la un e46 cabrio

am un e46 cabrio din 2002 si am o mica mare problema. in urma cu o luna am avut un mic accident in urma caruia a trebuit sa schimb faru si capota.am hotarat sa schimb si bara fata ca nu era in cea mai buna stare..dupa 3 sapt de asteptare mi-au venit si piesele si baietii de la serviceu la care am dus masina au facut o treaba excelenta.. estetic cel putin.. in urma accidentului au sarit si rollbarurile care au uitat sa mi le bage la loc.. le-am bagat eu dupa.. problema este urmatoarea. la 1-2 zile dupa ce am luat masina m-am trezit cu ea decapotata in parcare.. se decapotase singura peste noapte.. m-am gandit ca daca scot bornele de la baterie si resetez softu isi revine.. dupa inca vreo 2 zile iar mi-a facut surpriza in parcare la servici.. (trebuie sa precizez ca decapotarea in mod normal se face la tinerea apasata a butonului de decapotare pana cand are loc tot fenomenu. nu trebuie sa apas doar odata..)..in plus s-a intamplat ceva si cu alarma.in mom in care o armez nu mai inchide si masina.. doar se armeaza alarma.. trebuie sa inchid din butonul cheii..am vbit cu baietii de la service si nu au stiut sa ma ajute si mi-au zis ca nici macar nu au tester de lucrat pt bmw..
acum probabil de la atata umblat la baterie au inceput sa-mi dea si tot felu de erori in bord.. de ex mi s-a aprins martoru de airbag.
are cineva idee care ar fi cauza problemei?
multumesc anticipat!
__________________
Life be my song
exx24 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 08:49   #2
IonutzMFF
BMW Driver


Stage 5
 
IonutzMFF's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,438
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
Default Re: problema cu decapotarea la un e46 cabrio

si eu am un bmw e46 coupe si mai demult dupa ce au facut ''minuni'' mesterii romani , mi se deschideau toate geamurile asa din senin , de vreo 2 ori mi s'a intamplat sa ies dimineata din casa sa vad masina deschisa , adica geamurile ....iti sugerez sa mergi la bavaria
__________________
RRR Grup Baia Mare
IonutzMFF is offline   Reply With Quote
Old 24-10-08, 09:26   #3
exx24

Stage 2
 
exx24's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 73
Default Re: problema cu decapotarea la un e46 cabrio

la bavaria am hotarat sa nu ma mai duc avand in vedere experientele anterioare..
e o treaba dubioasa acolo, cel putin la bavaria din otopeni, unde serviceu nu apartine direct de bavaria... si seriozitatea e "maxima".. mi-am facut programare la un service autorizat de bmw dar inainte sa ma duc acolo vroiam sa vad daca s-a mai intampinat cineva cu situatia asta..
exx24 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-13, 18:09   #4
powerplant

Stock
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 1
Default Re: problema cu decapotarea la un e46 cabrio

mi sau tupt snurii aia de la geamul din spate si nu stiu cum sa fac sai schimb???stie cineva??
powerplant is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -