Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 21-12-12, 09:01   #1
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default problema mp3 player auto LG LCS500UR

Salutare, am si eu o mica problema, la mp3 player ul auto LG LCS500UR (
MP3 player AUTO, FM, fata detasabila, front aux IN, display dual color led, MP3/WMA Playback, CD-DA/R/RW, MP3 ID3 Tag/ WMA Tag/CD-TEXT, USB ), si anume, functia USB nu functioneaza, mai exact are momente cand apare semnul de usb dar cand bag un stick acesta dispare si nu vede/citeste stick ul (am incercat vreo 4 cu diferite tipuri de fisiere audio. Mare parte din timp nu apare deloc functia usb chiar daca introduc vreun stick . vreo idee ceva? se pricepe careva sa rezolve acerasta problema, multumesc anticipat
link informativ http://www.price.ro/specificatii_lg_lcs500ur_333046.htm
p_vio46 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 11:03   #2
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: problema mp3 player auto LG LCS500UR

Prea mare lucru nu poti sa ii faci. Nu ai precizat daca se intampla cu acelasi stick sau cu mai multe, poate are stick-ul vreo problema. Ai putea sa curati portul usb cu un spray de contacte poate isi revine.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 21-12-12, 11:53   #3
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: problema mp3 player auto LG LCS500UR

stick urile sun bune(am conectat vreo 4 diferite,le folosesc zilnic la orice alt aparat), ideea e ca in momentul conectarii dispare de pe display functia usb, si n u vede nici un stick, nici daca intru in meniu nu apare. ca idee funtia usb apare si dispare cand vrea ea, ma gandesc sa nu fie vreun contact imperfect sau ceva de genul, de aceea am intrebat daca e cineva care repara/ se pricepe la mp3 playere.

Last edited by p_vio46; 21-12-12 at 11:56.
p_vio46 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -