Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-12, 15:16   #16
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: montare actuatori

Nu te-am contrazis, am zis si in postul de mai sus Am vrut sa zic numai ca cositorirea este mai buna ca folosirea unei riglete, care se deface foarte usor din cauza vibratiilor, si ca am vazut folosita in auto fara probleme. Dar ca sa fie ca la carte, ceea mai buna imbinare auto se face cu papuci sertizati pe fir, mama-tata Eu nu mai zic nimic de cositorire si alte chestii ca ma ia omul la bataie ca il poluez topicul.

Last edited by silviu.o; 17-06-12 at 15:18.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 17-06-12, 20:46   #17
ariel

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 969
Default Re: montare actuatori

Quote:
Originally Posted by silviu.o View Post
Nu te-am contrazis, am zis si in postul de mai sus Am vrut sa zic numai ca cositorirea este mai buna ca folosirea unei riglete, care se deface foarte usor din cauza vibratiilor, si ca am vazut folosita in auto fara probleme. Dar ca sa fie ca la carte, ceea mai buna imbinare auto se face cu papuci sertizati pe fir, mama-tata Eu nu mai zic nimic de cositorire si alte chestii ca ma ia omul la bataie ca il poluez topicul.
eu am inceput,mai bine sa lamuresc citeva lucruri.
omul a zis ca vrea sa faca lucrarea singur.
banuiesc ca locuieste la bloc,deci mai greu cu letconul,
intradevar papucii sint cea mai buna solutie dar nu toata lumea are un cleste bun.
am considerat racleta cea mai buna solutie din 2 motive,
in cazul in care ceva nu functioneaza corect,poate fi demontata repede,
al doilea motiv este ca nu are nevoie de izolatie,
nu toata lumea stie si de varnis termocontractil.
si inca ceva,nu toata lumea stie sa cositoreasca corect,am vazut destule lipituri reci facute de meseriasi.
chestia cu slabitul suruburilor in timp se rezolva cu 2 picaturi de oja.
__________________
ariel
ariel is offline   Reply With Quote
Old 17-06-12, 20:48   #18
raresvintea

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 717
Member of:
[SKODA]
Default Re: montare actuatori

Exista letcon la 12V Si tot mai buna e torsadarea decat "raclete" cred ca corect e regleta!
raresvintea is offline   Reply With Quote
Old 18-06-12, 02:56   #19
skype09

Stage 5
 
skype09's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 713
Member of:
[Opel]
[Colectionar Machete]
Default Re: montare actuatori

zilele astea o sa cumpar o deschidere cu telecomanda cu tot cu modul si gata unele lucruri nu merita chiar atata bataie de cap...oricum multumesc pentru sfaturi , o sa postez cum se instaleaza actuatorii la modul ...
skype09 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -