Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-12, 17:47   #1
nicolae0207

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Talking salut

Salut baieti am si eu o problema!!!!am circulat cu masina cu o zii in urma pe o vreme ploioasa dupa care am ajuns aksa am parcat masina, ma rog toate bune si frumoase dupa ceva timp vremea sa schimbat vertiginos devenid din ploaie in nisoare si ger, am coborat sa dau zapada de pe msina si am constata cand am vrut sa o mut ca roata din spate dreapta era blocat am incercat sa dau in fata in spate dar degeaba ....pt ca nu era decat zapada pe jos.Tin sa precizez ca nu am avut frana de mana trasa daar de la ploaie ...cred k a intrat apa in tambur si cred k a ingheta!

VA ROG ARE CINEVA IDEE CE AS PUTEA SA FC ???
Astept un raspuns va rog!
P.S. masina este un Matiz!

Cu rescpect si stima .
multumesc
nicolae0207 is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 21:08   #2
rockitos
VW Driver

Stage 3
 
Join Date: May 2007
Posts: 133
Member of:
[VW]
Default Re: salut

Pai incearca sa o misti un pic daca poti, ca e imposibil sa demonteze tamburul pe timpul asta. Ideal ar fi daca ai ajunge acolo cu un cablu electric sa dezgheti un pic roata cu o aeroterma sau un feon. Daca nu incearca sa o misti, si sa pui frana de multe multe ori ca trebuie sa isi dea drumul.
rockitos is offline   Reply With Quote
Old 27-01-12, 11:33   #3
nicolae0207

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Default Re: salut

Quote:
Originally Posted by rockitos View Post
Pai incearca sa o misti un pic daca poti, ca e imposibil sa demonteze tamburul pe timpul asta. Ideal ar fi daca ai ajunge acolo cu un cablu electric sa dezgheti un pic roata cu o aeroterma sau un feon. Daca nu incearca sa o misti, si sa pui frana de multe multe ori ca trebuie sa isi dea drumul.
ms mult pt ajutor!!!!
nicolae0207 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -