Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-04, 18:32   #181
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Ma bucur ca am putut sa te ajutam .
GSi is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:08   #182
Amytal

Stage 5
 
Amytal's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 457
Default

Desi Passatul meu nu e chiar state of the art, pot spune ca nu am avut probleme cu el iarna. Motorul merge la fel de bine, mai patineaza uneori daca e zapada mare insa cu cauciucurile de iarna n-ai motiv de grija ( + lanturi in portbagaj pt orice eventualitate ) insa se mai blocheaza cate o portiera ceea ce e super enervant... Si nu jtiou ce sa fac ( in special portierele din spate ). Daca trag tare se rup asa ce tre sa dechhidem usile dinauntru.. Daca are cineva vreo idee thx
__________________
Everything worth doing is not easy.
Meritam sa cunoastem ceea ce ne dorim cu infinita ardoare....
Amytal is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:10   #183
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

N-ai ce sa-i faci, astea-s riscurile iernii ... o sa se dezghete usor dupa ce se face cald in masina.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:38   #184
Marty

Stage 2
 
Marty's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by \"Amytal\"
Desi Passatul meu nu e chiar state of the art, pot spune ca nu am avut probleme cu el iarna. Motorul merge la fel de bine, mai patineaza uneori daca e zapada mare insa cu cauciucurile de iarna n-ai motiv de grija ( + lanturi in portbagaj pt orice eventualitate ) insa se mai blocheaza cate o portiera ceea ce e super enervant... Si nu jtiou ce sa fac ( in special portierele din spate ). Daca trag tare se rup asa ce tre sa dechhidem usile dinauntru.. Daca are cineva vreo idee thx
Te duci frumos la farmacie, zici \"Saru'mina\", cumperi o sticla de Glicerina Boraxata si te duci in fata blocului unde incepi sa inmoi degetelul in sticla si sa ungi chederele cu Glicerina d-aia. Vezi sa stai pe linga o sursa de caldura ca aia cind da de frig se face ca mierea, si-o mai intinzi tu poimarti. Metoda e aflata de la niste copii mai mari si e testata de mine!
__________________
\\\"De-as fi o pasare in zbor, mi-as pune turboreactor!\\\"
www.vaidevoi.ro
Marty is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:42   #185
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Cred ca zicea de faptul ca se blocheaza incuietorile, eu cel putin asta am inteles.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:48   #186
Marty

Stage 2
 
Marty's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

In cazul ala, se pune mina pe un spray cu LubriMAX si se da din belsug prin toate incuietorile. Dupa asta, frecati usile de citeva ori, sa fiti siguri ca a intrat peste tot pe acolo.
ATENTIE: Nu incercati cu spray degripant ca dupa 2 -3 zile revine problema!!!
Marty is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:50   #187
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

pai in spate nu are yala tre sa desfaci fata de la usa sa ungi sistemul de inchdere.
GSi is offline   Reply With Quote
Old 20-01-04, 21:53   #188
Marty

Stage 2
 
Marty's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

Ai si tu dreptate! Deh, m-am deformat de la Dacia. Intr-adevar, yala e acoperita de tabla usii, ramine doar fanta in care intra \"cuiul\" incuietorii
Pai poate sa dea prin fanta aia cu LubriMAX si sa armeze/dezarmeze mecanismul de citeva ori cu ajutorul unei surubelnite si bineinteles a \"clantei\".
Marty is offline   Reply With Quote
Old 22-01-04, 18:54   #189
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Io am racit din cauza frigului!!!
mpa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -