Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-11, 17:52   #1
covesanu

Stage 4
 
covesanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 208
Default alarma nisan almera-1998

buna seara,
Vreau sa montez la un nissan almera din 1998, o alarma. Daca a mai montat cineva, si stie exact firele, si vrea sa ma ajute astept raspunsuriile voastre. Ma intereseaza firele de la inchidere, ce culori au, unde le gasesc, si daca merg cu + sau cu minus.Astept raspunsuri de la voi.

Am incercat sa montez o inchidere centralizata, dar se pare ca nu am reusit.Am gasit sub volan in partea dreapta, modulul; de inchidere centralizata este o cutie alba cu 7 fire. Sunt 4 fire mai groase:alb/albastru,alb/rosu,rosu/albastru, negru. Fire subtiri sunt 3: rosu/alb, galben/negru, galben/rosu.
Am gasit doar firul de deschidere la masina, functioneaza cu minus.Firul parca este galbe/negru.Am cautat firele si un usa de la sofer si tot nimic, tot asa numai deschide.Daca inchid si deschid din cheie merge fara probleme.
Daca poate sa ma ajute cineva, sau daca poate proba cineva pe masina lui, sa dea minus pe firele subtiri de la inchiderea centralizata de la masina, langa modul sa dea minus cu ceva pe fir. Eu nu inteleg ce poate fi.
covesanu is offline   Reply With Quote
Old 30-11-11, 08:23   #2
covesanu

Stage 4
 
covesanu's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 208
Default Re: alarma nisan almera-1998

Nu stie nimeni? Nu a montat nimeni inchidere sau alarma?
covesanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -