Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-11, 11:33   #1
tcstelian

Stock
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 2
Default pote cineva seta o cheie de mazda demio

mazda demio lxi m1 din 2000 motor de 1300 am pirdut gheia acum 1 an am adus din anglia alt butuc cu alta keye dar e acelasi imobilizator si transponderul din cheita nu are acelasi cod cum as putea face ca nu am posibilitatea aici sa setez nimic ca nu sunt calculatoare aici cu softuri de mazda este vreo alta posibilitate pacat de masina ca e aproape noua 82 de mii de mile sunt nevoit sa o dau la fier veki pina la urma
tcstelian is offline   Reply With Quote
Old 11-10-11, 19:09   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: pote cineva seta o cheie de mazda demio

Cum sa o dai nene la fier vechi?mai bine ii schimbi calculatorul,renunti la ala original al ei,pui megasquirt si gata :P
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 10:40   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: pote cineva seta o cheie de mazda demio

Se poate incerca un immo off,dar e mai greu deoarece masina este mai exotica,deci e nevoie d e mana calificata cu multa experienta si scule de top.
Cel mai simplu gasesti un alt ECU motor,imobilizator si cheie.
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -