Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-11, 08:26   #1
lus1975

Stock
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 2
Default cine ma poate ajuta?

am un BMW320 d touring din 2006.In mers,cind accelerez am o vibratie la pedala de ambreiaj.Am fost la reprezentanta BMW si mi-au zis k e ambreiajul si volanta la motor ! Le-am schimbat pe amindoua la ei.........dar problema persista !Stie cineva care ar putea fi cauza?? MULTUMESC !!!
lus1975 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-11, 08:40   #2
asandulescu
Super Moderator

Stage 2
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 38
Default Re: cine ma poate ajuta?

nu inteleg de ce ti piciorul pe ambreiaj cand accelerezi.....
am patit si eu deastea sa ma puna sa schimb diverse si sa nu fie alea piesele defecte, dar de acuma ma duc de fiecare data la seful de service si ii pun in tema ca daca schimba ceva si nu e ala defectul eu nu platesc nimic.
poti sa verifici si bucsa de pe cardan care daca e dusa face aceasta vibratie in sarcina si automat se transmite in cutie si in ambreiaj.bafta
asandulescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -