Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-11, 20:52   #1
didier_021

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 7
Default Tremurat plecare de pe loc.

Masina este un BMW e90 318d/2007 122cai cu 97000km, cumparata de noua. Nu a fost abuzata (prea multe scartaieli sau alte nebunii). Acum am mers mai tare cu ea (schimbat la 4000), niste derapaje... etc. Si la un moment dat a inceput sa tremure foarte tare la pleacarea de pe loc si la schimbarea de treapta 1-2. la 2-3 si restul nu face nimic. Ambreiajul nu patineaza in absolut nicio treapta.
Ieri a tremurat iarasi. Azi am mers 35km prin aglomeratia din bucuresti de la ora 17 cu ea si nu a mai tremurat deloc deloc.

Am mai avut problema asta de 2 ori in decursul ultimelor 12 luni, dar de fiecare data si-a revenit singura in max 2 zile.

Ce sa fie oare? Are cineva idee ce ar putea fi? Va multumesc!
didier_021 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -