Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-11, 18:03   #1
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default O problema Seat Leon 2008

Salut,am un Leon 1.6 8v benzina (102cai) din 2008 si am o problema(zic eu),la ridicarea ambreiajului in treapta 1 si marsalier fara a calca si acceleratie se aude un fasait usor,nu am mai intalnit acest sunet pana acuma.Masina are 55mii de km!Astept un raspuns un sfat legat de aceasta problema.Mersi
micut_zu is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 19:46   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: O problema Seat Leon 2008

adica sa dai sa pleci de pe loc in marsarier sau treapta 1 fara sa accelerezi?poate se aude discul de ambreiaj cum freaca intre volant si placa de presiune,sau rulmentul de presiune...dar in celelalte trepte ai incercat sa pleci?
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 20:26   #3
micut_zu

Stage 5
 
micut_zu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 528
Member of:
[SEAT]
Default Re: O problema Seat Leon 2008

Am cuplat si celalte trepte si tot asa se aude,cand am scoso din garaj inainte sa plec nu sa auzit,am ajuns la destinatie am parcat si atunci sa auzit,am plecat inapoi spre casa nu se auzea cand am cuplat treaba 1,ajung la garaj cand sa o bag inauntru iar sa auzit dar pe parcusul drumului nu se auzea.
micut_zu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -