Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 10-12-10, 23:54   #1
gabirsv

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 7
Default Rover 75 ambreiaj

Salut am si eu o prob ..mi-am cumparat un rover 75 an 2000 2.0 CDT acum vro 2 luni ..iam schimbat toata articulatia si sunt destul de multumit de ea ...dar acum intampin o alta problema ...ambreiajul merge f f greu ...am fost cu ea la un service si baieti de acolo mi-au spus ca sa dus ambreiaju si ca este hidraulic ...am vb cu un prieten si mia spus ca il pot repara pistonu sau ceva de genu eu nu prea ma pricep ...imi poate raspunde cineva daca sar putea face ceva in privinta asta ca nu imi permit unul noi care costa 17 mil +mana de lucru 4mil asa miau cerut la un service ma poate ajuta cineva ...multumesc frumos .
gabirsv is offline   Reply With Quote
Old 25-12-10, 11:31   #2
Lastun Bogdan

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Rover 75 ambreiaj

Nu prea ai ce repara la el. Din cate stiu eu la modelul tau e pistonas ambreiaj cu tot cu rulment si nu gasesti set de reparatie decat altul nou. Nu incerca sa-l aerisesti ca ai sa ai o surpriza neplacuta. Adica nu ar sa mai functioneze deloc. Banuiesc ca defectiunea a aparut de cand a dat frigul. Ce te pot sfatui e sa tragi lichidul cu o seringa din respectivul vas si sa pui niste lichid nou,am intalnit cazuri in care a mers
Lastun Bogdan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -