Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-03, 14:53   #16
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

pai normal ca este si un diesel bun dar poate omul nu vrea diesel
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-03, 14:57   #17
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

auzi cata dar de unde stii ce vrea omu?



era doar o simpla parere nu altceva
__________________
BMW E30 324td S50B30 Twin Turbo Touring (Pt moment la grupa mica M50B25)
BMW E21 325iX M50 Turbo - Proiect ...
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 31-12-03, 15:33   #18
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

pai da na zis ca vre un 318 pe benzina??
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 31-12-03, 16:54   #19
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

oh, nu trebuia sa va aprindeti chiar asa
Ideea era daca merita respectiva masina, nu ca vreau neaparat 318. Ca bani era tentant, dar dupa cum ati zis si voi, trebuie sa mai caut, sa nu ma arunc la prima oferta.
Alte oferte insa am vazut cam peste 3-4mii la noi (inmatriculate).
Catalin, ziceai de 900$ dar neinmatriculabil. E plin www.mobile.de de super masini la 500-1000.

Si banuiesc ca nu e vreo sansa de inmatriculat masina adusa deafara mai veche.
Daca as gasi oare aici ceva inmatriculat si dar distrusa si sa iau pe nimic, cum e cu rar-ul in cazul in care aduc ceva identic deafara?se poate inmatricula aia in locu asteia de aici? sau eventual pe bucati intai recarosare si dupaia schimbare motor? se face usor treaba asta?sau e bataie mare de cap si de spagi?
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 31-12-03, 17:37   #20
Gabi_323i

Stage 5
 
Gabi_323i's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 3,014
Member of:
[BMW]
Default

da tre facuta recarosare

am fost odata cu fratiumiu in targ sa cautam un urs ai am gasit unu turbo diesel impecabil cerea omu 3800 pe el
si zicea ca e adus de afara si facuta recarosare, si mai tarziu ya pus si motoru!

nu cred ca e mult de alergat ,tre sa te duci la rar sa tio omologheze si cred ca se rezolva rapid

parerea mea
Gabi_323i is offline   Reply With Quote
Old 31-12-03, 21:06   #21
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

da sigur ca se poate face recarosare daca erai la tm te puteam ajut sunt prieten bun cu seful de la registru
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 01-01-04, 22:23   #22
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default

Referitor la 324td , problema cu acest diesel este ca la ora actuala este supraestimat pt ca este un diesel insa putini stiu ca masina are un consum destul de ridicat pt un diesel iar motoarele nu sunt atat de fiabile pe cat se spune.A fost un motor de pionierat in domeniul diesel pt BMW.Cum am spus si mai sus , mai bine astepti sa-ti pice in mana ceva bun decat sa te complici .Cateva mii de euro nu sunt bani putini sa te joci cu ei.Referitor la treaba cu recarosarea , mi se pare un pic cam cu dus si intors pt ca pana una alta tot acolo ajungi si tot aceiasi bani cheltuiesti.
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 01-01-04, 23:00   #23
catalin rs4

Stage 5
 
catalin rs4's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 3,351
Default

da ai dreptate poate cheltui si mai multi bani decat crezi sau te astepti asa ca mai bine astepti cea ce este foarte greu
catalin rs4 is offline   Reply With Quote
Old 03-01-04, 16:44   #24
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

parerea mea este ca in alegerea unei masini trebuie sa tii cont de potential si pasiune!un bmw ar fi extraordinar(zic eu) iar piesele daca te-ai interesa ai vedea ca nu sunt chiar atat de scumpe,iar ca material este perfect pt tuning!sunt banii tai,dar eu ti-as recomanda sa-l iei,nu cred ca ai sa regreti vreodata alegerea facuta,iar cu rar-ul se poate rezolva, oricand se gaseste cineva care sa-ti sara in ajutor!Succes!
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -