Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-07, 01:32   #1
B-57-BEU

Stage 1
 
B-57-BEU's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 20
Default Schimbare Motor Hgt

as vrea sa stiu si eu daca pot sa schimb un motor d p un fiat bravo 1.2 16V cu un motor de fiat bravo HGT! si daca da ce schimbari trebuie sa fac masinii?
B-57-BEU is offline   Reply With Quote
Old 26-02-07, 10:32   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Schimbare Motor Hgt

Daca vrei sa o faci de zi-cu-zi, cred ca ar fi bine sa te gandesti si la sigurantza si in cazul asta transplntul implica destul de multe repere.In afara de motor+accesorii+CV+planetare, ar mai fi si sistemul de franare,arcuri+amort.,tampoane motor, radiatoare(hgt din cate imi aduc aminte,parca are si de ulei), evacuare completa, electronica de bord,.......sper ca nu ai si servodirectie electrica.
-Aproppos,unde ai gasit motorul...daca cumva e 2000cmc in 5cyl /20v si din un motiv sau altul nu-l cumperi,spune-mi si mie pe private cat se cere pe el,in ce stare se afla,daca-i pe masina(sa poata fi probat) si de unde ar trebui adus.
Multumesc,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 21-07-10, 09:28   #3
dogarustfn

Stage 3
 
Join Date: May 2010
Posts: 159
Default Re: Schimbare Motor Hgt

mai bine iti schimbi masina decat motorul
dogarustfn is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -