Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-10, 17:06   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Interuperi motor

Mi a aparut o problema acum recent la motor se pare.. adica sper sa nu fie de la motor dar acolo il simt.. am un Golf 3 din `93.. cand e motoru rece.. si turez putin mai mult cam de la 2000 de rotatii in sus motorul incepe sa aibe intreruperi.. smuceste nu stiu exact cum sa zic..

puterea e.. creste.. dar face urat de tot motorul.. am fost la mecanic.. i am aratat.. mi a spus ca este de la filtru de benzina.. daca merg mai mult cu ea asa vreo 15 minute.. isi mai revine cat de cat pe urma.. si nu mai face asa urat.. dar timp de vreo 10 15 minute asa face..

chiar poate fi de la filtru ala de benzina ? intr adevarat banuiesc ca e vechi nu prea cred ca a fost schimbat vreodat.. si sper sa fie de la ala.. am dat comanda voi merge maine poimaine sa schimb sa vedem ce se intampla

bujiile le am verificat sunt ok.. altceva ce ar mai putea fi ?
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 17:13   #2
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: Interuperi motor

astazi am schimbat filtru de benzina.. totu a fost ok si absolut nici o diferenta .. adica problema cu smucirea motorului tot nu a trecut..

parca s-a mai si agravat.. acu abia dupa vreo 20 minute de turat mai mult si mers isi mai revine la normal..

maine o sa trec la mecanic sa vedem ce mai imi zice..
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 16:00   #3
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: Interuperi motor

n am rezolvat mare lucru azi am fost.. nu a vazut nimic omu.. dekt un fir care se incinge f rau.. a inceput sa se si topeasca .. a zis ca nu stie electrica asa ca zilele astea ma duc la un electrician s o bage la tester )
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 23:22   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Interuperi motor

Ce motorizare ai?
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 22-06-10, 23:23   #5
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: Interuperi motor

1.8 benzina 90 cai

am fost azi la celalalt baiat care se pricepe si la electrica.. nu are nicio treaba firu ala.. nu ala e prob.. a vazut curea de distributia pusa aiurea nu e fixata cum trebuie pe ala.. si ceva la capacul delco

maine dim ma duc sa vedem daca o rezolv cu astea
earthquakero is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -