Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-10, 21:40   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Pierdere antigel pe la radiator

Salz.. am observat azi si mi a spus si mecanicu.. pierd antigel ( nu mult.. trebuie sa completez nivelu cam o data pe saptamana )..

curge pe la radiator in fata intr un colt jos.. mecanicu mi a spus ca ar cam trebui sa iau un alt radiator sau ca am putea sa l dam jos si sa gasim gaura s o sudam dar pe urma risca sa apara iar si ca mai bine iau altu..


azi cand eram prin cora am vazut si niste tubulete dastea mici.. cu un fel de praf in ele.. care cica ajuta la probleme astea de scurgere de antigel pe la radiator.. sunt bune de ceva ? cam ce sa fac in situatia asta.. ?

ms
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 23:21   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Pierdere antigel pe la radiator

Ce masina,ce model/motorizare?
Da,tubuletele alea ajuta uneori,daca nu faci abuz de marfa.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 23:23   #3
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: Pierdere antigel pe la radiator

Un golf 3 am din 93.. motor 1.8 benzina

deci crezi ca m ar ajuta niste praf dala ? am cu vas de expansiune..

si daca ar fi sa pun bag direct in vasu ala de antigel ?.. sau merge doar la masinile alea unde poti pune direct in radiator sub presiune sau cum le o zice
earthquakero is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -