Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-06, 00:01   #1
luispeed

Stage 2
 
luispeed's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 40
Post Probleme la instalatia electrica - Renault 11

am un r11 de 1,4 benzinar si am o problema! recent a constatat ca se incinta firele de la contact foarte tare(la 2 liniutze a iesit si ceva fum) ma poate ajuta cineva? sa fie oare de la statie? si tub? pt ca sunt puse tot pe contact! unde era candva linia de cass! ma poate ajuta cineva? si m-ar mai interesa si ceasuri albe pt plansa de bord! daca stiti pe cineva sau ceva!
luispeed is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 22:50   #2
Parazitu99_2fast4u

Stage 2
 
Parazitu99_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 39
Member of:
[VW]
Default Re: Probleme la instalatia electrica - Renault 11

am ma intalnit o problema d genu dar la o dacie .. eu cred k este contactu de vina .. si parerea mea e sa iti legi statzia si tubu direct de la baterie .. eu asa am facut la toate masinile care leam avut si nu am avut probleme de genu ....
Parazitu99_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 21-01-07, 23:00   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Probleme la instalatia electrica - Renault 11

[QUOTE=luispeed;450662]...sa fie oare de la statie? si tub? [QUOTE]

!!!!!!!!
Statia nu se leaga niciodata pe contact ,ci direct pe baterie prin siguranta separata si cabluri de sectiune mare (6-8 mm in functie de puterea consumata)
__________________
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 20:54   #4
VN-04-JYD

Stage 2
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 28
Default Re: Probleme la instalatia electrica - Renault 11

Eu ce sa mai spun...ca nu am pus statie am pus pe o dacie 1410 din 1998 un casetofon de logan ... si cand il dau mai tare de 18-20...a sha..se inchide ca prostu..si se deshide...si casetofonu este nou e luat de la reprezentantza...nu stiu carei ideea..ca numa de la baterie direct merge si se aude super tare ...... nu jtiu ce sai fac..jtie cum vreunul?o solutie/ceva?
VN-04-JYD is offline   Reply With Quote
Old 14-12-07, 21:56   #5
catalos

Stage 5
 
catalos's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 302
Member of:
[VW]
Default Re: Probleme la instalatia electrica - Renault 11

Quote:
Originally Posted by VN-04-JYD View Post
Eu ce sa mai spun...ca nu am pus statie am pus pe o dacie 1410 din 1998 un casetofon de logan ... si cand il dau mai tare de 18-20...a sha..se inchide ca prostu..si se deshide...si casetofonu este nou e luat de la reprezentantza...nu stiu carei ideea..ca numa de la baterie direct merge si se aude super tare ...... nu jtiu ce sai fac..jtie cum vreunul?o solutie/ceva?


ori sunt boxele prea mari ori curentul consumat cand dai mai tare e insuficient si intra protectia. Incearca sa tragi fir cu siguranta direct de la baterie si vezi urmarile.....
catalos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -