Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-10, 18:30   #1
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default primera p11

salve.am si eu o primera p11 din 99 si as dori sa imi pun si eu un casetofon fratzilor cu cd pe el sau in cel mai rau caz o magazie de cd-uri cum sa fac???caci daca scot casetofonul ala vechi de pe msina raman fara butonul de avarie (caci e incorporat in casetofon)dar la casetofonul original am vazit caci scrie "cd charger" parca,asta nu inseamna ca ii pot pune magazie de cd-uri??? va multzumesc anticipat.respect
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 22:43   #2
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re:urent ajutor

dar ma baga si pe mine cineva in seama ?????????
va multzumesc
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 23:00   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: primera p11

Ce cod are casetofonul?
O poza cu buclucasul ce are butonul de avarie incorporat ar fi binevenita,poate ne vin ceva idei.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 20:42   #4
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re: primera p11

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Ce cod are casetofonul?
O poza cu buclucasul ce are butonul de avarie incorporat ar fi binevenita,poate ne vin ceva idei.
maine am sa fac si am sa pun o poza cu casetofonul respectiv. bafta
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-10, 22:08   #5
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: primera p11

Sa inteleg ca asa ar arata problema ta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	primerainterirradiova6.jpg
Views:	89
Size:	48.2 KB
ID:	1464693  
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 10:49   #6
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: primera p11

macar ai scos radioul sa vezi daca butonul are mufa separata? oricum ai probleme mai mari decat butonul ala, iti trebuie o masca pentru a pune un radio 1din.

http://www.mbcaraudio.nl/1-din-inbou...n-primera.html
__________________
INOXWORKS

480 hp/t

Last edited by beck; 12-05-10 at 10:52.
beck is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 10:51   #7
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: primera p11

La ce forma ciudata are si un 2din arata urat.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 12-05-10, 20:21   #8
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re: primera p11

buna seara la totzi!! exact ca acela este casetofonul meu este identic.o fatza de casetofon am gasit pe ebai italia la pretzul de 40€ (cam piperat pt o bucatzica de plastic,..dar asta e )dar o magazie de cd-uri nu se poate pune?? am notat ca in spatele casetofonului sunt 2 locuri libere pt a pune ceva acolo(o mufa dubla sau chiar doua mufe )m-am mai gandit ca am sa decupez fatza asta de la casetofon dupa casetofonul meu (care sta in cutie de 2 luni de cnd am schinbat masina=))))si in spatziile ramase goale de la butoanele celuilalt am sa pun o folie de carbon.dar nu prea imi surade ideea cai e cam tzaranesc.ajutatzima va rog cu o magazie de cd-uri . asta e casetofonul si codul de pe el blaupunkt-werke-cmbh.bp9345x074447. daca conteaza e made in portugalia . pe curand .va multzumesc anticipat
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 17:09   #9
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: primera p11

Cauta un 'capac' sau rama speciala pt masina ta, care dupa ce bagi casetofonul in bord, il acopera intr-un mod finut. Si mai mult ca sigur ca are loc si pt butonul de avarie. Ceva in genul e la fiat punto (nu stiu care versiune), dar fara butonul de avarie, am vazut la un prieten, care dupa ce a scos casetofonul original si a pus un mp3 ramanea ditamai gaura. Capacul asta cred ca il gasesti pe la firmele specializate pe muzica auto si daca nu au pe stoc, iti aduc la comanda cred. Desi pretul e posibil sa fie cam maricel.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 19:01   #10
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re: primera p11

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Cauta un 'capac' sau rama speciala pt masina ta, care dupa ce bagi casetofonul in bord, il acopera intr-un mod finut. Si mai mult ca sigur ca are loc si pt butonul de avarie. Ceva in genul e la fiat punto (nu stiu care versiune), dar fara butonul de avarie, am vazut la un prieten, care dupa ce a scos casetofonul original si a pus un mp3 ramanea ditamai gaura. Capacul asta cred ca il gasesti pe la firmele specializate pe muzica auto si daca nu au pe stoc, iti aduc la comanda cred. Desi pretul e posibil sa fie cam maricel.
si butonul de avarie cum il scot din vechiul casetofon??? caci e incorporat in casetofon.nu e doar in masca casetofonului e direct in casetofon butonul.
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-10, 19:06   #11
alin_82

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 57
Default Re: primera p11

dar de o magazie de cd-uri compatibila tot nu mi-atzi raspuns,sau nu conteaza marca codul etc. vreau sa precizez ca in spatele casetofonului original sunt 2 locuri libere pt inca 2 mufe inafara de cele de la casetofon .alea la ce folosesc??bafta
alin_82 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-10, 08:28   #12
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: primera p11

Rama de plastic o gasesti pe ebay la preturi intre 10 si 25 euro. Scrii pe ebay germany la cautare Radioblende primera.Are loc special pt butonul de avarie.
Iti mai trebuie butonul original de la nissan, costa cam 40 euro.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_nissradio.jpg
Views:	51
Size:	56.3 KB
ID:	1469279  
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -