Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-10, 14:29   #1
muslecar

Stock
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3
Default probleme putere bmw 316 e36

salut am si eu un 316 din 93....buna masina;consumu mic(6%afar 12 %oras)nu manaca ulei nici un gram!dar dupa o noapte in care am turato mai mult cu motoru rece mi-au aparut mici probleme!mici rateuri pe evacuare daca o turez si lipsa puterii in treapta 1daca vreau sa plec mai nervos si sa o duc la turati de peste 6000(franeaza in nas de parca se ineaca)!celelalte trepte nu fac probleme presupun ca e un consum mai redus de carburant!orcum am duso pe tester si mi-au gasit problemela la"senzor viteza si control detonatie".mecanicu mi-a zis ca a resetat calculatoru si ca nu mai apar aceste probleme dar masina se manifesta la fel!acum asi vrea sa stiu cu ce se ocupa cei doi senzori ,cat costa si unde se gasesc pe motor ?mai pot fi curatati cei pe care ii am?
muslecar is offline   Reply With Quote
Old 14-08-10, 12:37   #2
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: probleme putere bmw 316 e36

sa nu fie ceva de la cutia de viteze
vlad300 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-10, 09:30   #3
SiLoTh

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 726
Default Re: probleme putere bmw 316 e36

trage aer fals! verifica furtunul de dupa debitmetru
SiLoTh is offline   Reply With Quote
Old 29-08-10, 17:12   #4
Dinte87

Stage 2
 
Dinte87's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 42
Default Re: probleme putere bmw 316 e36

vb lui Siloth....dupa debitmetru ai un furtun...daca se sparge sau iese iti ia aer fals si nu mai face amestecul benzina aer in parametrii....si are tendinta sa se opreasca daca o accelerezi...''iti da in nas'' cum te exprimi tu...ai grija sa nu te umple de sange daca e nervoasa si da in nas))....glumeam...verifica furtunul ala...succes
Dinte87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -