Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-10, 11:48   #1
mircea.i

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default verificare instalatie de racire

Am tot timpul ud sub covorasele din fata si in plus pierd apa din radiator si nu stiu pe unde. Banuiesc ca e spart radiatorul de caldura din interior.

Cum se poate masura presiunea din instalatia de racire si daca e sparta instalatia radiator, conducte , ...radiator interior de caldura etc ?
Ma intereseaza cum se poate verifica asta fara sa demontez tot bordul sa ajung la radiatoru ala din interior

Masine e un E36 318i din `92 si are si aer conditionat.
mircea.i is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 08:41   #2
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: verificare instalatie de racire

Exista o pompa care se pune pe radiator sau pe bidonul de apa si iti face presiune in sistem. Ar trebui sa fie la orice atelier de reparatii.
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 27-03-10, 09:01   #3
mircea.i

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default Re: verificare instalatie de racire

ca exista stiu si eu dar putina lume a auzit de asa ceva si majoritatea mecanicilor se ofera sa demonteze tot bordu sa gaseasca ei "buba"
mircea.i is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -