Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-10, 22:59   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Problema acul de km si consumul benzina

Salz azi am observat o problema la masina n am nici cea mai mica idee din ce cauza a aparut..

deci am observat ca nu mai imi indica cu ce viteza merg acul ala care indica sta jos pur si simplu.. si am observat ca nu mai imi arata nici consumul de benzina.. consumul de benzina nu mi-l mai arata de ieri mi se pare.. iar problema cu acul asta este de azi cred.. dar e posibil sa nu fi observat ieri )

oricum maine o sa ma duc sa o verifice cineva.. dar sper sa nu fie ceva grav.. ce credeti ? o fi ceva de pe la fire un contact ceva ?
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 23:24   #2
cosmin_mano

Stage 5
 
cosmin_mano's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,473
Default Re: Problema acul de km si consumul benzina

Quote:
Originally Posted by earthquakero View Post
Salz azi am observat o problema la masina n am nici cea mai mica idee din ce cauza a aparut..

deci am observat ca nu mai imi indica cu ce viteza merg acul ala care indica sta jos pur si simplu.. si am observat ca nu mai imi arata nici consumul de benzina.. consumul de benzina nu mi-l mai arata de ieri mi se pare.. iar problema cu acul asta este de azi cred.. dar e posibil sa nu fi observat ieri )

oricum maine o sa ma duc sa o verifice cineva.. dar sper sa nu fie ceva grav.. ce credeti ? o fi ceva de pe la fire un contact ceva ?
Sa intelegem ca ai o masina...de calcat...de spalat???Nu imi dau seama cum vrei sa te ajute cineva sau sa-si dea cu parerea cand tu nici macar marca nu o dai,ca sa nu mai zic de model sau alte detalii....
cosmin_mano is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 23:35   #3
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Re: Problema acul de km si consumul benzina

a scuze am uitat complet.. pai un golf 3 e mai vechi din 93 .. motor 1.8... 150 000 km parcursi.. am cumparat o recent

computeru din bord merge doar ca nu imi indica consumul de benzina si pana acum mergea si ala..

Last edited by earthquakero; 17-02-10 at 23:47.
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 02:10   #4
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Problema acul de km si consumul benzina

mult probail sa fie ceasurile.. daca a fost umblat in bord e posibil sa se fi rupt sau sa nu stea bine la locul lor.. sunt f pretentioase.
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -