Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-10, 12:30   #1
maddyunikt

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 7
Default durere de cap

salut.am cumparat un modul cu chei briceag pe care sa il instalez la opel vectra b 96 aceasta avand alarma originala care se activeaza din cheie.problema e ca nu stiu cum sa pun firele.daca ma puteti ajuta sa i dau de cap ma-ti face fericit ca nu mai pot de dureri de cap.multumesc mult.
maddyunikt is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 13:22   #2
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: durere de cap

Daca era o bomba,iti spuneam sa nu tai firul rosu. Da relatii despre acest modul deoarece nu sunt toate la fel.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 19:43   #3
maddyunikt

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 7
Thumbs down Re: durere de cap

Quote:
Originally Posted by acerbu View Post
p[t dureri de cap exiosta saridon
merci pentru detalii.
maddyunikt is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 19:49   #4
maddyunikt

Stock
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 7
Unhappy Re: durere de cap

Quote:
Originally Posted by turbojack View Post
Daca era o bomba,iti spuneam sa nu tai firul rosu. Da relatii despre acest modul deoarece nu sunt toate la fel.
http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=43819
asa arata modulul pe care il am....l-am montat ,se inkid usile si se deskid,mia ramas cablul verde pe care nu stiu unde sa il pun,si nu stiu cum sa activez si alarma originala pe care o are masina si geamurile sa se ridice(inainte activam alarma cand roteam a doua oara din keie )si nu stiu cum sa o fac sa mearga din telecomanda..ms.
maddyunikt is offline   Reply With Quote
Old 17-02-10, 13:24   #5
dreaq

Stage 5
 
dreaq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 500
Default Re: durere de cap

In schema scrie ca la alimentarea cu minus a geamurilor electrice trebuie sa pui verdele. Incearca sa-l pui asa si vezi daca ti se inchid si geamurile cand armezi alarma. Alte detalii nu vad din cele 2 scheme. Succes!
__________________
Drifting with the wind..
dreaq is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -