Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 04-05-06, 17:54   #1
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default Cum vad consumul masinii?

Exact cum zice si in anunt eu nu vad ce consum am la masina cand conduc si as dori sa stiu si eu daca exista vre-un aparat care sa il pun pe masina sa imi zica asha ceva mersi
__________________
BabyBlue_EVO is offline   Reply With Quote
Old 09-05-06, 13:58   #2
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Cum vad consumul masinii?

iti faci rost de o joja metalica sau de plastic pt rezervor pui benzina(vreo 5 litri) apoi mergi cu masina prin oras pana ramai farabenzina si calculezi...glumeam...nu stiu daca exista asa ceva dar si eu sunt interesat
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 09-05-06, 14:07   #3
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Cum vad consumul masinii?

Quote:
Originally Posted by BabyBlue_EVO
Exact cum zice si in anunt eu nu vad ce consum am la masina cand conduc si as dori sa stiu si eu daca exista vre-un aparat care sa il pun pe masina sa imi zica asha ceva mersi

Nu e asa simplu.Trebuie o conexiune cu ECU,care in functie de calculele sale a amestecului carburant sa-ti dea si parametri de consum instantaneu pe un afisaj.
Un asemenea raspuns iti pot da doar cei ce "lucreaza" pe ECU.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 10-05-06, 12:50   #4
Evil Yuri

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 869
Default Re: Cum vad consumul masinii?

Faci plinul la masina, faci 100 km cu ea sau cat vrei tu, apoi vii la pompa si faci plinul din nou. Cati litri intra, atatia ai consumat. Nu-i prea greu nu?
__________________
Evil Yuri is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -