Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 11-01-10, 00:46   #1
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Luminile de la numar e46 coupe

Salut, am schimbat luminile din interior din fabrica cu niste leduri, si le-am schimbat si la numar, inainte mergea doar unu de la numar din cate tin minte, cand le-am scos unul era ars, presupun ca ala care nu mergea, le-am pus pe cele cu leduri care nu se aprind, am pus si normale si nu se aprind nici alea, stiti de la ce ar putea sa fie ?
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 13:27   #2
TheMendacious

Stage 5
 
TheMendacious's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 490
Member of:
[VW]
Default Re: Luminile de la numar e46 coupe

pentru leduri ai nevoie de o rezistenta, si daca acum nu mai merg nici alea normale opreste farurile, pune becurile ei stock pune contactul apoi aprinde farurile .
TheMendacious is offline   Reply With Quote
Old 12-01-10, 18:03   #3
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Luminile de la numar e46 coupe

mersi de raspuns dar am rezolvat azi, cred ca intra apa prin suporturile alea ca sunt putin oxidate alea ( nu stiu cum se numesc ) unde se pun becurile/ledurile, si facea fite, dar a mers pana la urma
plictisit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -