Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto

Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto Spuneti-va problemele si noi vom incerca sa le dam de cap. Avem oameni care se pricep si oameni care au nevoie de sfaturi. Asa ca postati. Avem oameni care au experienta si sunt dispusi sa ajute.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-12-09, 18:14   #1
BlackDomino

Stage 3
 
BlackDomino's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 114
Default Audi A4 B5 Data Bus/Amplificator audio

Salut...Mi'am cumparat recent un Audi A4 B5 1.9 tdi din '98,masina e full...si am auzit ca are Data Bus,cica e un sistem care nu imi permite sa schimb playeru(CD-Rom cu Navi,primul model de navi) si sa pun un altul,sau DVD,etc, daca incerc sa conectez ceva la baterie intra pe sistemul de urgenta si dupa 30 km se inchide tot sistemul electric al masinii,si nu pot monta nici macar o statie audio,cica trebuie bagat computerul de bord la un laptop cu program special si sa se faca ceva acolo si dupaia imi da voi sa conectez ceva la baterie,altfel computerul detecteaza pierderi de energie si se inchide...
Nu stiti,pot face cumva ca sa nu o bag la computer inainte si sa pot lega statia la baterie fara sa intre data Bus si sa intre pe urgenta...?
Va multumesc pt ajutor.
BlackDomino is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 11:31   #2
bogdan@atreides.ro

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: Audi A4 B5 Data Bus/Amplificator audio

eu mai am un passat din 2002 cu navi si l-am scos fara probleme si i-am pus un dvd si nu am intampinat nici o problema
bogdan@atreides.ro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -